• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

8. Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Pociąg do Miasta - Stacja Sanatorium"

W tym roku Pociąg do Miasta zatrzyma się na stacji "Sanatorium". Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do ósmej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego "Pociąg do Miasta - Stacja Sanatorium", która odbędzie się w dniach 8-13 sierpnia 2022 roku w Gdyni.

Dlaczego "sanatorium"? Bo wierzymy, że właśnie teatr może być kulturalną kuracją i wytchnieniem po trudnych i ciężkich chwilach. Szukamy teatralnych odpowiedników pobytu w uzdrowisku i namawiamy twórców do eksplorowania tego tematu. Zachęcamy do przesyłania propozycji, które powstały w wyniku poluzowania cugli wyobraźni - mogą to być więc prezentacje inspirowane czystą, dziecięcą ciekawością świata, rozbuchane i pełne przygód podróże do wyśnionych światów lub autorskie próby rozszyfrowania magii teatru. Czekamy również na propozycje, które wskazują nowatorskie i odważne pomysły na codzienność, szukają recept na postpandemiczną rekonwalescencję, intrygują przenikliwymi komentarzami do rzeczywistości. A może ostatni czas pokazał nam społeczne problemy, które także wymagają uzdrowienia?

Do wysyłania zgłoszeń zapraszamy teatry offowe, stowarzyszenia teatralne i fundacje artystyczne z terenu całej Polski oraz twórców pozarepertuarowych projektów teatrów instytucjonalnych. Szukamy autorskich pomysłów, alternatywnych w stosunku do popularnych trendów rozwiązań i odwagi w poszukiwaniu wciąż nowych form ekspresji.

Podobnie jak w ubiegłych latach, festiwalowe spektakle zaprezentujemy plenerowo w intrygujących miejscach Gdyni - w jej dalszych dzielnicach i wciąż mało znanym Śródmieściu. Udział w Festiwalu stanie się więc unikalną podróżą po mieści szlakiem teatralnych prezentacji, a organizując spektakle w nieteatralnych i fascynujących przestrzeniach miejskich, będziemy korespondować z ich formą i treścią, szukać nowych kontekstów i pobudzać wartościowe dyskusje o sztuce.

Zobacz relację z poprzedniej edycji (2020)

Informacja o biletach

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jedynym w Polsce przeglądem spektakli musicalowych w Polsce jest...?

 

Najczęściej czytane