• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej (5 opinii)

Gdańsk to miasto o bogatej tradycji organowej. Muzyka od wieków rozbrzmiewała w zabytkowej Katedrze Oliwskiej, umożliwiając melomanom obcowanie z muzyką wykonywaną na królewskim instrumencie, jakim niewątpliwie są organy, przybliżając im również historię tej świątyni, bogactwo jej architektury, rzeźby i malarstwa. Ideą organizacji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie, która przyświeca organizatorom festiwalu jest podtrzymywanie tej wielowiekowej gdańskiej tradycji organowej.

Charakter Festiwalu (prezentacja muzyki organowej, symfonicznej w wirtuozowskich wykonaniach), wakacyjny okres organizacji koncertów oraz usytuowanie Katedry Oliwskiej zachęca mieszkańców Trójmiasta jak i turystów odwiedzających latem nadmotławskie miasto do licznego uczestnictwa w koncertach, do obcowania z kulturą wysoką.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Prezentację bogatego i różnorodnego dorobku literatury muzyki organowej umożliwi bogate instrumentarium kościoła w Gdańsku - Oliwie. Organizowane koncerty organowe mają zachęcić wielopokoleniowe rodziny do obcowania, również w okresie wakacyjnym, z kulturą wysoką. Sprzyjać temu będzie zróżnicowany repertuar koncertów festiwalowych, jak i oferta sprzedaży biletów w 3 kategoriach cenowych (w tym biletów rodzinnych) w Gdańsku - Oliwie.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie stanowi nie tylko istotny wkład w rozwój narodowej kultury na terenie Polski, ale są również znaczącym forum wymiany kontaktów pomiędzy artystami z krajowych i zagranicznych ośrodków muzycznych, co owocuje wzrostem znaczenia kultury polskiej w Europie Zachodniej oraz za wschodnią granicą. Udział w koncertach wybitnych autorytetów - artystów różnych wyznań, narodowości, prezentujących zróżnicowane praktyki wykonawcze da możliwość prezentacji muzyki organowej w ciekawy i oryginalny sposób.

59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie obejmie organizację 15 koncertów festiwalowych:
5/7 INAUGURACJA
Roman Perucki, organy
Łukasz Długosz, flet
Arno Hartmann (Niemcy), dyrygent
Orkiestra Symfoniczna PFB
8/7 - Ernst Wally (Austria)
12/7 - Ludger Lohmann (Niemcy)
15/7 - Giampaolo Di Rosa (Włochy)
19/7 - Karolina Juodelytė (Litwa)
22/7 - Elisabeth Ullmann (Austria)
26/7 - Christian Bischof (Niemcy)
29/7 - Witold Zaborny

2/8 - Hartwig Barte-Hanssen (Niemcy)
5/8 - Douglas Lawrence (Australia)
9/8 - Björnar Robertsen (Norwegia)
12/8 - Stéphane Béchy (Francja)
16/8 - Barry Jordan (RPA/Niemcy)
19/8 - Rubin Abdullin (Rosja)
23/8 - Andrzej Chorosiński


Koncert inauguracyjny uświetni światowa premiera kompozycji wybitnego kompozytora Niemieckiego - Enjotta Schneidera - Przewodniczącego Rady Nadzorczej GEMA, Prezesa Stowarzyszenia Kompozytorów DKV, Przewodniczącego Niemieckiej Rady Muzycznej. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że podczas tego koncertu po 142 latach zostanie wykonane dzieło Gabriela Fauré Symphonie en fa op. 20 pour orgue et cordes. Ponadto dzieła premierowe uświetnią koncerty 8 i 15 lipca.

Koncerty Festiwalu Oliwskiego odbywać się będą we wtorki i piątki o godz. 20.00. Pełne uczestnictwo publiczności w koncertach ułatwi zainstalowany w Katedrze Oliwskiej ekran multimedialny. Dzięki temu melomani, siedzący tyłem do organów, będą mogli nie tylko usłyszeć grającego artystę,ale również obserwować jego grę "na żywo". Każdy koncert poprowadzi konferansjer.Patronat honorowy nad Festiwalem objęli:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Marszałek Województwa Pomorskiego
Prezydent Miasta Gdańska
Metropolita Gdański

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
 • Bilet ulgowy
  12 zł
12 zł (ulgowe/discount) / 20 zł (normalne/regular) / 45 zł (rodzinne/family)

Opinie (5)

 • koncerty muzyki organowej i polskie realia

  Koncerty muzyki organowej z serii ja ciebie a ty mnie. Żadni to wirtuozi tylko ci co na wymianke zaproszą do siebie...i tak życie koncertowe kręci się z obojga stron...smutne ale prawdziwe...

  • 8 8

 • koncerty organowe prezentują świetny repertuar w tym roku ale (2)

  ten ekran to porażka , nie powinni tego stawiać nie dość że obraz jest nijaki to jeszcze pół ołtarza zasłania

  • 4 1

  • ekran (1)

   A Ty przychodzisz na koncert, żeby ołtarz oglądać, czy posłuchać muzyki ?

   • 1 1

   • objaśnienie mimo znużenia

    hehe spodziewałem się takiego pytania . Czy ty w ogóle zrozumiałaś treść mojego przekazu ? to że się na koncert przychodzi żeby słuchać anie oglądać to jest chyba logiczny wniosek , tym bardziej nie rozumiem sensu stawiania jakiegoś kilku metrowego ekranu , to dobre dla festiwali rockowych anie koncert muzyki poważnej . Jeżeli już coś ma być stawiane to powinno być to urządzenie najnowszej generacji a nie jakiś grat z odzysku . Organizatorzy chcą wmówić że to zaleta tego miejsca stek bzdur !!! największa wada tego miejsca , ja w swoim życiu odwiedziłem mnóstwo katedr zwłaszcza zagranicznych , byłem na wielu koncertach organowych i w żadnym z tych miejsc nie spotkałem się żeby stawiać jakiś bezużyteczny ekran . Idąc na koncert organowy najlepiej jest się zatroszczyć o lepsze miejsce do odsłuchu , to nie jest jedyna wada tego miejsca kolejna to obecność głupiego konferansjera dlaczego nazywam go głupim ? bo się zachowuje ja zaprogramowana maszyna w kółko mówi to samo . Kogo obchodzi to że Bacha grał mozart i beethoven ? wiele osób grało Bacha , Bach jest jednym z najbardziej inspirujących kompozytorów świata . Oczywiście nie chodzi mi o to że obecność konferansjera jest złym pomysłem bo w niektórych katedrach są podczas festiwali no ale litości , konferansjer powinien improwizować słowami , a ten w kółko to samo i jeszcze do sprzedaży biletów jest zatrudniana głupia młodzież która niema o niczym zielonego pojęcia . To chyba tylko w naszym kraju może panować taki bałagan.

    • 0 0

 • Znowu perucki ???

  Ile można znosić tego układowego prostactwa?Jeszcze,żeby potrafił grać,ale ani poczucia rytmu,ani za grosz smaku muzycznego...Mam nadzieję,że już niedługo...

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Cenioną w środowisku Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius w 2010 roku otrzymał trójmiejski poeta...