• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

100 Lat Niepodległości Polski

100 Lat Niepodległości Polski
Przekazanie Książki 20191109 16:00 18:00 Sopot Sopoteka

Zapraszamy na uroczyste przekazanie książki 100 Lat Niepodległości Polski. Uroczystość odbędzie się 9 listopada 2019 o godzinie 16:00 w Sopotece (filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie)

Wyjątkowy moment, jakim była setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę postanowiliśmy upamiętnić, wydając książkę będącą składem reportaży fotograficznych osób, które przyłączyły się do projektu fotograficznego.

Informacja o projekcie: Projekt był otwarty i darmowy dla wszystkich, którzy wykazali chęci sfotografowania wydarzeń w Trójmieście podczas obchodów rocznicowych. Umiejętności fotograficzne nie były weryfikowane ani wymagane. Nabór uczestników został zrealizowany przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot, Studio PCF oraz Sopotekę. Łącznie w projekcie wzięło udział trzynaście osób.

Ograniczona dostępność: Komplet zdjęć jest dostępny tylko i wyłącznie w papierowej wersji książki. Książka została przekazana Sopotece, by każdy mógł wrócić do wspomnień, nacieszyć oczy pracą fotograficzną różnych autorów lub zanurzyć się w odrobinie sentymentu patriotycznego.

O książce. Książka zawiera zdjęcia trzynastu autorów. Czarno-białe fotografie przeplatane są czerwonymi akcentami. Publikacja liczy 430 stron. Jest oprawiona w skórę, zdobiona godłem i złoceniami. Zdjęcia książki będą dostępne 11 listopada 2019. Na stronie projektu: polska100.studiopcf.com oraz mediach socjalnych (linki na stronie).

Autorzy zdjęć (kolejność alfabetyczna): Aleksandra Wietek, Czesław Tarkowski, Katarzyna Jaskulska, Katarzyna Karolak, Krzysztof Lewandowski, Małgorzata Osowiecka, Marcin Kołakowski, Marta Ciszek, Marta Domańska, Michał Goniszewski, Monika Zabłotna, Robert Kraszewski, Piotr Cwiklinski

Podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które wzięły udział w stworzeniu reportaży. Książka została częściowo sfinansowana w przez osoby biorące udział w projekcie, a brakującą kwotę uzupełnili sponsorzy: Studio PCF Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi MartDizajn

Dodatkowe podziękowania dla Ewy Lewandowskiej oraz zespołu Sopoteki (Biblioteka Miejska w Sopocie) za wsparcie i pomoc w realizacji projektu.

Zapraszamy na stronę internetową projektu: polska100.studiopcf.com

Cel: Przekazanie Sopotece pamiątkowego albumu fotograficznego z reportażami z Gdańska, Sopotu i Gdyni wykonanymi 11 listopada 2018 na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Gdzie: Sopot Sopoteka (ul. Tadeusza Kościuszki 14. Dworzec kolejowy. II piętro.)

Czas: 9 listopada 2019 16:00 - 18:00 

#100LatNiepodleglosciPolski #Gdańsk Sopot Gdynia #SopockiKlubFotograficzny #PTTKSopot #PTTK #Sopoteka #ReportażFotograficzny #KsiążkaPAmiątkowa

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim którego trójmiejskiego pisarza?

 

Najczęściej czytane