• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Artykuł niegotowy i przed korektą

Prosimy o nieudostępnianie tego linku.

Regulamin konkursu Kultura 2.016

rb
3 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat) 

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekty koncepcyjne wydarzeń, które wzbogacą ofertę Gdańska i Metropolii w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.



Proponujemy trzy obszary, których mogą dotyczyć zgłaszane pomysły:
1. Wikipolis - przestrzeń dla projektów, które z wykorzystaniem najnowszych technologii i narzędzi komunikacji, szukają sposobów na wzmocnienie solidarności w życiu społecznym poprzez kulturę.
2. Polska 2016 - ponieważ wierzymy, że Gdańsk jako kandydat do tytuł ESK 2016 jest dobrym reprezentantem Polski, zapraszamy do składania projektów dotyczących kultury polskiej i opartych na sieci współpracy miast.
3. Lokalne lokomotywy, czyli tydzień kultury - od początku Gdańsk kandyduje przy wsparciu obszaru metropolitalnego, co znajduje swój wyraz w programie. Dlatego chcemy wzbogacić wymiar metropolitalny o projekty angażujące społeczności lokalne
i prezentujące dorobek kulturalny ośrodków Metropolii.

Konkurs trwa do 28 lutego 2011 roku.

REGULAMIN KONKURSU
pn. "KULTURA 2.016"

Rozdział I.

ORGANIZATOR
Organizatorem Konkursu jest:
2016 Management Aleksandra Szymańska, Romuald Pokojski Spółka Jawna
z siedzibą: ul: Szymanowskiego 20/5, 87-100 Toruń
- operator projektu: Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016 - Kandydat

Rozdział II.
CEL KONKURSU
Celem Konkursu jest wybór projektów koncepcyjnych wydarzeń oraz działań wzbogacających ofertę kandydatury Gdańska i Metropolii w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 wraz z propozycją uczestniczących artystów (dla projektów o charakterze artystycznym), propozycją dodatkowych źródeł finansowania oraz projektem kosztorysu.

Rozdział III.

ZASADY KONKURSU
1. Konkurs jest otwarty i jawny przeznaczony dla: osób fizycznych, osób prawnych, jednostek osobowych nie posiadających osobowości prawnej, organizacji społecznych oraz nieformalnych grup osób fizycznych.
2. Zgłoszenie projektu do konkursu oznacza przyjęcie przez projektodawcę wymienionych w regulaminie zasad i warunków.
3. Powołane przez Organizatora Jury w liczbie od 5 do 7 członków dokonuje oceny formalnej i merytorycznej na podstawie wypełnionej Karty Projektu i zgodnie z kryteriami oceny ustalonymi w Tabeli Oceny Projektu, stanowiących załączniki do niniejszego regulaminu.
4. 9 projektów, które uzyskają najwyższą ilość punktów otrzymują nagrody i status Projektu Wybranego zgodnie z zasadami opisanymi w dalszej części niniejszego regulaminu.
5. Z projektodawcami Projektów Wybranych zostaną zawarte umowy licencyjne, których przedmiotem będzie udzielenie wyłącznej licencji Organizatorowi do korzystania z Projektu na polach eksploatacji wskazanych w umowie. Wzór Umowy licencyjnej stanowi załącznik do niniejszego regulaminu. Organizator dopuszcza możliwość wprowadzenia zmian we Wzorze Umowy.
6. Organizator może zwrócić się do projektodawcy danego Projektu Wybranego o dokonanie zmian.
7. Organizator - z przyczyn obiektywnych, w tym zwłaszcza w razie nie otrzymania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, zdarzeń losowych lub znacznego przekroczenia budżetu - nie jest zobowiązany do wdrożenia Projektu Wybranego w całości lub w części.
8. Projekty należy zgłaszać Organizatorowi w terminie do dnia 28 lutego 2011 roku do godz. 17.00. Organizator nie uwzględni w konkursie projektów, które wpłyną po tym terminie.
9. Projekty zgłoszone do konkursu, poza Projektami Wybranymi, będą zwracane ich autorom na ich żądanie, bezpośrednio lub listownie w terminie do 3 miesięcy od daty rozstrzygnięcia Konkursu. Po upływie tego okresu zostaną komisyjnie zniszczone.
10. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w terminie do 25 marca 2011 roku poprzez umieszczenie stosownego ogłoszenia na stronie internetowej Organizatora oraz wywieszenie informacji w siedzibie Organizatora.

Rozdział IV.
TEMATY PROJEKTÓW
Konkurs przeznaczony jest dla projektów realizujących minimum jedno z poniższych zagadnień tematycznych:
1) Wikipolis.
Temat dotyczy projektów artystycznych i społecznych angażujących społeczności internetowe. Intencją organizatora jest tworzenie przestrzeni kultury niezależnej z użyciem nowych technologii umożliwiających uczestnictwo i współpracę społeczności międzynarodowej. Przestrzeń offline organizowana przez społeczności online w myśl zasady samoorganizacji i współpracy. W oparciu o nowe technologie stwórzmy jednocześnie w świecie realnym i wirtualnym miejsce dla kreacji, prezentacji i spotkań.
Wikipolis to próba stworzenia idealnej przestrzeni do prezentacji aktywności obywatelskiej. To przestrzeń wolnej kultury. Planujemy uruchomienie swoistego rodzaju kampusu zaprojektowanego na specjalnie przygotowanej platformie sieciowej przy wsparciu społeczności internetowej. Wybrane elementy zostaną przeniesione na wyznaczony teren. Założeniem organizatora jest realizacja Wikipolis na terenach
dzielnicy Nowe Miasto - Stocznia. W praktyce wirtualny świat przenikać się będzie z realnym. Wikipolis w internecie i Wikipolis na wyznaczonym terenie to jedność. Dwa światy wzajemnie się uzupełniające.
Zapraszamy do składania ofert projektów interaktywnych wykorzystujących najnowocześniejsze technologie teleinformatyczne oraz systemy typu rzeczywistość rozszerzona oraz projekty będące laboratorium demokracji bezpośredniej.
2) Polska 2016.
Projekty dotyczące współpracy polskich miast w szczególności wszystkich uczestniczących w konkursie Europejskiej Stolicy Kultury. Intencją organizatora jest jak najszersze zaprezentowanie współczesnej kultury polskiej oraz rozwijanie sieci
współpracy między polskimi miastami. Zapraszamy do składania projektów, których planowana realizacja odbywać się będzie w partnerstwie podmiotów z co najmniej trzech różnych miast, angażujących społeczności lokalne.
3) Lokalne lokomotywy czyli tydzień kultury.
Intencją organizatora jest zaangażowanie miast i gmin obszaru metropolitalnego w obchody Europejskiej Stolicy Kultury. W porozumieniu z władzami lokalnymi i organizacjami społecznymi w każdym mieście i gminie obszaru metropolitalnego zostanie zorganizowany tydzień kultury.
Symbolem "przemieszczania się" metropolitalnego tygodnia kultury będzie specjalnie przygotowany pojazd - lokomotywa, zawierająca wizualne elementy charakterystyczne dla wszystkich partnerów projektu. Tydzień kultury to czas na prezentację lokalnych
artystów, rzemieślników, instytucji kultury.
Zapraszamy do składania ofert projektów angażujących społeczność lokalną oraz prezentacje dorobku kulturalnego danego miejsca.

Rozdział V.
WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Projektodawca oświadcza, że posiada pełne majątkowe i osobiste autorskie prawa do zgłoszonego projektu, oraz że projekt nie narusza praw osób trzecich.
2. Organizator oświadcza, że realizacja projektu ma odbyć się w 2016 roku. Organizator dopuszcza ewentualne etapy realizacji projektu w latach 2012 - 2015 oraz cykliczność projektu wykraczającą poza rok 2016.
3. Kosztorys zgłoszonych projektów powinien uwzględniać szacunkowy koszt projektu (materiały, sprzęt, wypożyczenia lub produkcja) wraz z honorariami dla kuratora/ki/ów, artysty/ki/ów oraz wszystkich wykonawców i podwykonawców projektu.
4. Poza kosztorysem projektu należy dodatkowo podać wszystkie niezbędne dane pozwalające oszacować realizację projektu (np. adaptacja miejsca realizacji).
5. Projekt powinien zostać zgłoszony w dwóch odrębnych zaklejonych kopertach:
a) w pierwszej zaklejonej kopercie opisanej "Karta Projektu" oraz oznaczonej godłem
(znakiem lub numerem wyróżniającym) - należy umieścić wypełnioną Kartę Projektu
wraz z ewentualnymi załącznikami;
b) w drugiej zaklejonej kopercie opisanej "Dane teleadresowe" oraz oznaczonej godłem
(znakiem lub numerem wyróżniającym) identycznym, jak na pierwszej kopercie - należy umieścić wypełnioną oraz podpisaną kartę Dane Teleadresowe.
6. Organizator dopuszcza możliwość dołączenie do Karty Projektu materiałów uzupełniających w postaci elektronicznej lub papierowej, które powinny być umieszczone w pierwszej kopercie.
7. Organizator odrzuci projekt (projekt nie będzie podlegał dalszej ocenie Jury) w przypadku gdy:
a) nie spełnia wymagań formalnych określonych w pkt 5 powyżej;
b) został zgłoszony po terminie wskazanym w Rozdziale III, pkt 8 powyżej.

Rozdział VI.
KRYTERIA I SPOSÓB OCENY ZGŁOSZONYCH PROJEKTÓW
1. Każdy z Jurorów dokona oceny merytorycznej zgłoszonego projektu na Tabeli Oceny
Projektu według następujących kryteriów:
a) Spójność i oryginalność koncepcji projektu oraz kompleksowość działań
służących jego realizacji.
b)Czy i w jaki sposób projekt realizuje wymiar europejski?
c) Czy i w jaki sposób projekt realizuje wymiar miasto i obywatele?
d) W jaki sposób projekt wpisuje się w idę gdańskiej kandydatury "Wolność kultury. Kultura Wolności"?
e) Jakie są długofalowe skutki realizacji projektu?
f) Jaki jest obszar oddziaływania projektu?
g) W przypadku projektów artystycznych nastawienie na debiuty i prawykonania.
h) Czy i jakie są elementy projektu związane z edukacją?
i) Czy i jakie są działania na rzecz rozwoju idei demokratycznych?
j) Określenie potencjalnych źródeł finansowania projektu ze środków Unii Europejskiej.
k) Stosunek kosztu projektu do jego wartości merytorycznej.
2. Dla jak największej zgodności projektu z oczekiwaniami Organizatora zalecana jest lektura materiałów:
a) "Cele, idea, tematy programu Gdańsk i Metropolia - Europejska Stolica Kultury 2016 - kandydat", do pobrania na stronie internetowej Organizatora: http://www.gdansk2016.e /title,Mysl_przewodnia_i_watki_tematyczne,pid,18.html
b) Broszura informacyjna "Europejska Stolica Kultury 2016", do pobrania na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/kultura-i-dziedzictwo/europejska-stolica-kultury-2016.php.
3. Zgłoszone projekty będą oceniane przez każdego z członków Jury zgodnie z Tabelą Oceny Projektu stanowiącą załącznik do niniejszego regulaminu.
4. Zgodnie z Tabelą Oceny Projektu każdy zgłoszony projekt może uzyskać maksymalnie 110 pkt od każdego z Jurorów.
5. Status Projektów Wybranych otrzyma 9 (słownie: dziewięć) projektów z najwyższą średnią liczbą punktów (średnia liczba punktów rozumiana jako średnia arytmetyczna punktów przyznanych przez wszystkich Jurorów).
6. Jako Projekty Wybrane nie mogą zostać zakwalifikowane projekty których średnia liczba punktów będzie niższa niż 70 punktów (średnia liczba punktów rozumiana jako średnia arytmetyczna punktów przyznanych przez wszystkich Jurorów).
7. W przypadku nie wyłonienia przez Jury 9 Projektów Wybranych (tj. sytuacja, w której Jury nie wyłoni 9 projektów o minimalnej średniej liczbie 70 punktów), Organizator może dokonać dodatkowego naboru projektów. Termin dodatkowego naboru zostanie ogłoszony na stronie internetowej Organizatora.

Rozdział VII.
WARUNKI FINANSOWE KONKURSU
1. Organizator niniejszym oświadcza, że łączna kwota środków przeznaczonych na nagrody pieniężne dla Projektów Wybranych wynosi 45 000 złotych (słownie: czterdzieści pięć tysięcy złotych) brutto.
2. Każdy z Projektów Wybranych otrzyma nagrodę w wysokości 5000 zł (słownie: pięć tysięcy złotych) brutto. Nagroda pieniężna zostanie wypłacona jako wynagrodzenie autora projektu za udzielenie wyłącznej licencji na korzystanie z projektu zgodnie z postanowieniami umowy licencyjnej.
3. Przyjęcie nagrody jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków Umowy stanowiącej załącznik do niniejszego Regulaminu.
4. Wypłata nagrody odbędzie się w PLN na podstawie zawartej umowy i w terminie w niej wskazanym.
5. Organizator zastrzega sobie możliwość wyróżnienia wybranych prac, które nie uzyskały tytułu Projektu Wybranego, a które zwróciły uwagę Jury.

Rozdział VIII.
REALIZACJA PROJEKTU WYBRANEGO
1. W Karcie Projektu projektodawca zobowiązany jest wskazać, czy jest
zainteresowany uczestnictwem w realizacji projektu oraz w jakim zakresie.
2. Organizator, w ciągu 6 miesięcy od ogłoszenia wyników konkursu, przystąpi z Projektodawcą Projektu Wybranego do negocjacji celem zawarcia umowy o uczestnictwo autora projektu w realizacji lub wdrażaniu projektu, w takim zakresie, w jakim nie będzie to naruszało bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa, zwłaszcza zaś ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

Rozdział IX.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Projekt powinien zostać dostarczony osobiście, pocztową przesyłką poleconą lub przesyłką kurierską w nieprzekraczalnym terminie do 28 lutego 2011 roku do godz. 17.00. Za datę wpływu uznaje się datę doręczenie Organizatorowi projektu na adres:
Biuro Gdańsk i Metropolia - Europejska Stolica Kultury 2016
ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk
2. Informacje o Konkursie dostępne są na stronie internetowej Organizatora
www.gdansk2016.eu, jak również udziela ich Ewa Przybojewska - tel. (058)7402016; email:
konkurs@gdansk2016.eu
3. Załącznikami do niniejszego regulaminu są:
(1) Wzór Umowy Licencyjnej,
(2) Tabela Oceny Projektu,
(3) Karta Projektu
(4) Dane Teleadresowe

Wszystkie załączniki do pobrania na stronie biura Gdańsk 2016.
rb

Miejsca

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

(1 opinia)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku odbyło się oficjalne otwarcie Starej Apteki, sceny Teatru Wybrzeże?

 

Najczęściej czytane