• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawy fotograficzna XI Festiwalu Szekspirowskiego

  • Kalendarz
    5 - 12 października 2007
  • Lokalizacja
    Gdańsk, w sali kolumnowej Królewskiej Fabryki Karabinów (ul Łąkowa 35/38)
  • Bilety

5 lipca - 8 sierpnia 2024, godz. 18:00

Wstęp wolny

10 czerwca - 20 sierpnia 2024, godz. 09:00 - 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Szekspirowski wernisaż w Królewskiej Fabryce Karabinów, piatek 5.10.2007, godz. 18.00

Jury KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Migawki Szekspirowskie. Trzecia odsłona” w składzie: Michał Szlaga oraz Piotr Zabłocki (ZPAF i GTF) przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii zdjęcie pojedyncze zostały przyznane trzy pierwsze nagrody, które otrzymali:

Tomasz Kamiński za zdjęcie pt. „Widownia”

Marlena Kwiatek za zdjęcie pt. „Król Lear”

Mariusz Szymański za zdjęcie pt. „Scena”

Wyróżnienia zdobyły:

1 zdjęcie autorstwa Tomasza Kamińskiego

2 zdjęcia autorstwa Gosi Mnich

3 zdjęcia autorstwa Julii Piwakowskiej

1 zdjęcie autorstwa Mariusza Szymańskiego

Nagród w kategorii zestaw zdjęć nie przyznano.

Jury KONKURSU LITERACKIEGO „Łabędzie Pióro” na najlepszą recenzję spektaklu XI Festiwalu Szekspirowskiego w składzie: prof. dr hab. Jan Ciechowicz (Uniwersytet Gdański), dr hab. Jacek Fabiszak (Uniwersytet Adama Mickiewicza) i dr Monika Żółkoś (Uniwersytet Gdański) przyznało przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrodę pierwszą przyznano ex aequo:

Lidii Niedorezo (godło „Lam”) za recenzję pt. „Piękno wielorakie. Teatr jest światem. Świat jest teatrem” (o spektaklu „Hamlet” w reż. Roberta Sturua w wykonaniu gruzińskiego Teatru Rustaveli);

Katarzynie Wolińskiej (godło „Catereterin”) za recenzję spektaklu „Sen nocy letniej” w reż. Giana Carlo Rossiego i Lucy Richardson w wykonaniu studentów angielskiego London Metropolitan University, polskich aktorów ze Stowarzyszenia Teatralno-Edukacyjnego Wybrzeżak oraz uczestników warsztatów „Dolne Miasto Górą;

Wyróżnienienie przyznano:

Magdalenie Krzysztoforskiej (godło „Eklektyczny kredens”) za recenzję pt. „Lear bez gwieździstego nieba” (o spektaklu „Król Lear” w reż. Roberto Ciullego w wykonaniu niemieckiego Theater an der Ruhr);

Nagrodami w obu konkursach są: album „Gdańsk jest teatrem. 10 lat Festiwalu Szekspirowskiego 1997-2006”, karnet na XII Festiwal Szekspirowski w 2008 roku oraz gadżety festiwalowe.

Zwycięskie zdjęcia i recenzje oraz inne fotografie wykonane podczas XI Festiwalu Szekspirowskiego zostaną zaprezentowane już w najbliższy piątek 5 października 2007 na wystawie w Królewskiej Fabryce Karabinów (ul. Łąkowa 35/38, szpital weterynaryjny Krzemińskiego). Wernisaż wystawy rozpocznie się o godzinie 18.00 w sali kolumnowej fabryki. W programie wręczenie nagród laureatom obu konkursów, podsumowanie akcji „Dolne Miasto Górą” - pokaz filmów i slajdów; fragmenty materiałów filmowych o festiwalu.

Późniejsze zwiedzanie wystawy grupowe i indywidualne jest możliwe od 08.10.2007 do 12.10.2007 w godzinach 10.00-17.00 po uprzednim umówieniu się z kuratorką wystawy Anną Ratkiewicz pod nr tel. 506242691.

Opinie

Sprawdź się

Fragment wiersza którego z polskich poetów znajduje się na Pomniku Poległych Stoczniowców?