• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa w OknieGamy vol.1 Natalia Celej

Zapraszamy na wernisaż wystawy w OknieGamy vol. 1 "Totem" swoją pracę zaprezentuje artystka wizualna Natalia Celej.

Wertykalny obiekt jest wynikiem obserwacji rzeczywistości i przekształcenia jej w proste, geometryczne kształty. Rzeźba jest jedną z wielu totemicznych form powstałych na drodze poznania różnych możliwości materiałowych. Artystka od początku swojej drogi twórczej wykazuje fascynacje totemem. Obiekt prezentowany w oknie jest dowodem jednej z licznych prób przelania totemowej wizji w materialną postać.

Rzeźba powstała w 2020 roku i była jedną z pierwszych wielkoformatowych i zarazem lekkich, dzięki wykorzystaniu styropianu i papieru. Metoda okazała się bardzo praktyczna pod względem wagi i widowiskowa jeśli chodzi o technikę zastosowania papieru. Do tego czasu Natalia praktykowała jedynie pracę z tradycyjnymi, ciężkimi materiałami jak beton, gips i glina. Ta kampowa, abstrakcyjna realizacja dała początek myśli o stworzeniu serii totemów z użyciem różnych materiałów.

Natalia Celej tworzy i studiuje w Gdańsku na Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Rzeźby i Intermediów. Od początku przygody z obiektem trójwymiarowym eksperymentowała z różnymi tworzywami: betonem, gipsem, drewnem, plastikiem oraz papierem. Pewien etap edukacji poświęciła na doświadczenia z bibułą natomiast obecnie zainteresowanie z wielkoformatowych, kampowych obiektów przerodziło się w tworzenie minimalistycznych, metalowych odlewów. Liczne próby odnalezienia się w rzeźbiarskiej rzeczywistości doprowadziły ją do zainteresowania formą wertykalną. W twórczości artystki można dostrzec wyraźne inspiracje totemem. Inspiruje się podróżami i kulturami świata. Interpretuje afrykańskie oraz azjatyckie rękodzieło na swój swój sposób.

Bierze czynny udział w lokalnej artystycznej społeczności. Wystawiała w Koloni Artystów w Gdańsku czy w Galerii Pawlacz w Gdańsku. Otrzymała nagrodę w 6 Biennale Małej Formy oraz podczas XXI Międzynarodowych Warsztatów Odlewniczych w Gdańsku.

Godzina wernisażu: 18:00
Miejsce GAK Gama,
Obiekt będzie można oglądać z zewnątrz do 4.03
Zapraszamy!

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Popularna aktorka Katarzyna Figura związana jest z: