• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wystawa pt. "HIOB - skarga i przezwyciężenie"

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza na wystawę pt. "HIOB - skarga i przezwyciężenie" w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego na poziomie -3 Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Wydarzenie uświetni koncert z muzyką wybitnego polskiego kompozytora MICHAŁA DOBRZYŃSKIEGO w wykonaniu NEOQUARTET, będącego jednym z najciekawszych i najprężniej działających zespołów specjalizujących się w muzyce współczesnej. Następnie artysta Gero Hellmuth oprowadzi po wystawie, która prezentowana będzie na sali wystaw czasowych.

W czasie otwarcia głos zabiorą:
- p.o. dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
- Thomas Lenk kierownik Departamentu ds. Relacji z Polską z Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych
- Friedrun Keltsch-Rączka z Działu Kultury Konsulatu Generalnego Niemiec w Gdańsku
- artysta Gero Hellmuth

Wydarzenie poprowadzi Agnieszka Oszczyk.

Na prezentowaną ekspozycję składają się z rzeźby oraz obrazy autorstwa niemieckiego artysty Gero Hellmutha, który urodził się podczas II wojny światowej. W pracach twórcy dostrzec można zarówno smutek, rozpacz, strach, ale także nadzieję na poprawę losu. Sam tytuł wystawy nawiązuje do postawy biblijnego Hioba, który pomimo nieustannych przeciwności losu, nie poddaje się i nie traci wiary. W programie koncertu towarzyszącemu otwarciu wystawy przewidziano prawykonanie światowego utworu "Okruchy pamięci" z elementami improwizacji inspirowanymi dziełami Gero Hellmutha oraz wszystkie kwartety smyczkowe M. Dobrzyńskiego.

Wystawa prezentowana będzie do 30 września.

17 września - 17 października 2022

Wstęp wolny

1 października - 15 listopada 2022

Gdańsk, ul. Grobla I
Wstęp wolny

Opinie

Sprawdź się

Ile metrów liczy zabytkowy piec kaflowy w Dworze Artusa?