Wystawa fotografii Gdańsk 2018

Forum Gdańsk i Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości serdecznie zapraszają na wernisaż fotografii "Gdańsk 2018", który rozpocznie się w piątek 9 listopada 2018 na II piętrze w Forum Gdańsk.

3 sierpnia - 30 września 2020

Gdańsk,
Wstęp wolny

2 września - 15 października 2020

Wstęp wolny
Na wystawie będzie prezentowanych 65 zdjęć, które ukazują piękno Gdańska, jego zabytki, nowe budowle i przyrodę miasta. Widać na nich miasto pełne pozytywnej energii, tętniące życiem i rozwijające się na wielu polach. Zdjęcia , które zachęcają oglądających do wędrówek po naszym mieście zostały wykonane w ramach warsztatów fotograficznych "Fotografia dla seniorów". Zajęcia zorganizowało Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego i zostały dofinansowane ze środków Gminy Miasta Gdańska.

W ramach warsztatów prowadzonych od czerwca do października 2018 seniorzy z aparatami w ręku wędrowali po Gdańsku odwiedzając takie miejsca jak: Gdańsk Główny (ulicę Długą, Długi Targ, Wyspę Spichrzów, Ołowiankę, kładkę, Długie Pobrzeże, ul. Mariacką), Oliwę i Pachołek, Biskupią Górkę, Wyspę Sobieszewską, Orunię i park, tunelem przejechali na Stogi, koleją PKM nad zbiornik retencyjny w Jasieniu, lotnisko w Rębiechowie, Brzeźno, Wrzeszcz (ul. Wajdeloty, Plac Wybickiego, ławeczkę G. Grassa), Park Reagana, Muzeum Archeologiczne i Piwnicę Romańską, latarnię morska w Nowym Porcie, bastiony i opływ Motławy, Westerplatte, Forum Gdańsk, Górę Gradową i Centrum Hewelianum.
Zajęcia były znakomitą okazją dla seniorów, aby nauczyć się fotografować i miło spędzić czas w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, zwiedzić znane i mniej znane miejsca naszego miasta i wziąć udział w wystawie fotograficznej.

Dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia na wernisażu zaprezentowane zostaną również wcześniejsze zdjęcia fotografujących seniorów, które między innymi pokażą Forum Gdańsk w budowie.

- Cieszymy się, że Forum Gdańsk zainspirował seniorów do utrwalenia na zdjęciach etapów rozwoju inwestycji. Wystawa będzie dla nas wszystkich doskonałą okazją do porównań z aktualnym, imponującym wyglądem Forum Gdańsk - mówi Marta Grabianowska, Marketing Manager Forum Gdańsk.
Wystawa "Gdańsk 2018" potrwa od 9 do 30 listopada 2018. Można ją oglądać w godzinach pracy Forum Gdańsk od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 - 22:00 i w niedziele w godz. 9:00 - 21:00.

Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości istnieje od 2012 roku, jest organizatorem działań kulturalnych, takich jak festyny przy Latarni Morskiej w Nowym Porcie, cykl 11 spotkań z ludźmi morza pt. "Morskie opowieści", koncerty muzyczne, prelekcje z ciekawymi ludźmi, spacery przyrodnicze, warsztaty plastyczne, warsztaty fotograficzne i wystawy fotograficzne o Gdańsku. Stowarzyszenie podejmuje wiele działań dla seniorów prowadząc Klub Seniora. Za swoją działalność zostało wyróżnione nagrodą Bursztynowego Mieczyka.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy obecnie działające Muzeum Miasta Gdyni jest pierwszym w historii tego miasta?