• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Remedium

Od Autora na temat projektu:
Jesteś tutaj aby zjeść. Konsumować.
Nie przypadkowo, otaczają cię zdjęcia przedstawiające kapsułki.
ReMedium to surrealistyczne przedstawienie naszego codziennego życia. Swego rodzaju pudełko z przegródkami na każdy dzień tygodnia, a w nich tabletki. Skompresowane zaspokojenie pragnienia współczesnego człowieka. Ładne, kolorowe i łatwe do przełknięcia.

13 lutego 2021 - 31 grudnia 2022, godz. 11:00 - 18:00

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł

25 czerwca - 28 sierpnia 2022

Gdańsk, ul. Łąkowa (Pas zieleni)
Wstęp wolny
Konsumujemy marki, loga, content, sztukę, fotografie.. kojarzymy je z przyjemnością. Poddajemy się wpływowi influencerów ze smartfona. Szukamy odpowiedzi na to kim jesteśmy w koszulce z napisem NASA albo Gucci.

Czy kolejny like na Instagramie, albo designerska torebka to już lekarstwo na nasze skołatane nerwy? A może to tylko placebo?
Wybierając konkretny zestaw tego co
konsumujemy, tworzymy swoją własną rzeczywistość, taki dozownik tabletek i właśnie z nim się utożsamiamy.
Witamy we współczesnym świecie. Smacznego.

WERNISAŻ WYSTAWY 19 grudnia g.19.00

www.mpestka.com

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wernisaż i spotkanie z autorem 19 grudnia w czwartek o g.19.00.

Prace artysty można kupić na miejscu w Słonym Spichlerzu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z personelem. Wysyłka prac nastąpi w ciagu 7 dni roboczych.

Wesprzyj lokalną młodzież!
Całkowity dochód ze sprzedaży prac z wystawy ReMedium jest przeznaczony na finansowanie prowadzenia ciemni fotograficznej w ośrodku Mrowisko znajdującym się na Dolnym Mieście w Gdańsku.
Mrowisko to organizacja non profit, która daje dzieciom i młodzieży możliwość spędzania czasu z daleka od zagrożeń jakie niesie za sobą narkomania, alkoholizm i przestępczość.
www.mrowisko.org.pl

O autorze: Maciej Pestka
Często prowokacyjne fotografie to specjalność Maćka Pestki. Oparte o pomysł i ubrane w żywe, wyraziste kolory, znajdują swoje miejsce w świecie sztuki oraz fotografii reklamowej i komercyjnej.
Mówi o sobie artysta wizualny gdyż swobodnie porusza się pomiędzy medium fotografii, grafiki, ruchomego obrazu i formy książki.

Ostatnie 5 lat swojej twórczości poświecił pracy w Stanach Zjednoczonych, gdzie czerpał inspiracje z żywych kolorów otoczenia, które można zawdzięczać kalifornijskiemu słońcu. Tam też odnalazł zainteresowanie fotografią martwej natury, używając jej jako sposobu na opowiadanie historii.

Projekt ReMedium jest najlepszym przykładem tego podejścia.
Pracował przy sesjach fotograficznych dla wielu znanych klientów, takich jak kosmetyki MAC, Philipp Plein, Vogue Italia czy też Snapchat. Swoją pasją próbuje zarazić młodych twórców poprzez prace wolontaryjną, organizując warsztaty fotograficzne.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy gdyński Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port to pierwszy w historii taki festiwal w Polsce?