• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa: Nie wszystko jest o nas

Nie wszystko jest o nas to pokaz prac artystów i artystek uważnych wobec nie-ludzkich podmiotów i krytycznych w stosunku do ludzkiej racjonalności i sprawczości. Opowieści związanych z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku twórczyń/twórców nie odnoszą się do oficjalnych wydarzeń, rozgrywają się na marginesach wielkich narracji, bohaterskich czynów i wzniosłej ikonografii. Nawyk humanistycznego myślenia jest w nich przełamany zmienioną perspektywą postrzegania natury i nowymi sposobami jej opisywania, bowiem myślenie, tworzenie i pisanie nie bierze się z próżni, zawsze wydarza się z: w relacji i rozmowach z ludźmi i nie-ludzkimi innymi, których każdy z nas spotyka na swojej drodze.

23 lipca - 3 sierpnia 2024, godz. 18:00

Wstęp wolny
sie 17

sobota, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 35 zł
ulgowy 25 zł
Umiejscowienie dzieł w architekturze zabytkowej, sopockiej willi Jünckego, której historia i lokalizacja splotły ze sobą ludzkich i nie-ludzkich aktantów, mają wzbudzać czujność wobec różnych form życia, w tym również ciał odrzuconych oraz idei wspólnoty. Zależy nam na przemyśleniu kwestii międzygatunkowego szacunku, odpowiedzialności za bycie na Ziemi i najważniejsze zaakceptowaniu nie-ludzkiej wizji rzeczywistości.

Kuratorka: Małgorzata Jankowska

Wernisaż: 24.11.2022, godz. 12:40

Oprowadzanie kuratorskie: 3.12.2022, godz.11.00
Godziny otwarcia wystawy:

wtorek piątek, godzina 10.00 16.00,
sobota 10.00 14.00

od 24.11 do 3.12
Sale wystawiennicze Goyki 3 Art Inkubatora
 
Artyści/artystki, Twórcy/twórczynie: Marta Branicka, Elvin Flamingo, Marta Kubiś, Zofia Martin,
Katarzyna Serkowska, Marcin Zawicki/ mrówki farmerki (Atta sexdens), pies Harley (wielorasowiec), kotka Buka (Felis catus), kotka Misza (cornish rei inne ludzkie i nie-ludzkie podmioty.

Organizator wystawy:
Zakład Historii i Teorii Sztuki
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Opinie

Sprawdź się

Skąd według legendy wzięła się nazwa ulicy Żabi Kruk?