stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Malarstwa Daniela Pieluchy

Galeria Sztuki Glaza Expo-Design w Gdańsku oraz Ośrodek Zielona Brama w Przywidzu serdecznie zapraszają na wystawę malarstwa Daniela Pieluchy. W ramach wydarzenia, przez dwa tygodnie podziwiać będzie można ponad 44 prace artysty aż w dwóch lokalizacjach jednocześnie. Serdecznie zapraszamy do Przywidza i Gdańska w dniach od 6 lipca do 19 lipca włącznie.

10 - 30 grudnia 2021, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny

25 listopada 2021 - 31 stycznia 2022

Gdynia,
Wstęp wolny
DANIEL PIELUCHA - Urodzony 22 maja 1959 roku w Wieluniu. Dyplom uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w 1985 roku.

Rodzaj uprawianego przez artystę malarstwa sztalugowego jest nazywany "NADREALIZMEM POLSKIM".

Malarz w swym dziele, wzorem wielkich poprzedników szuka cech świadczących o odrębności naszej kultury. Z wielkim szacunkiem dla warsztatu i historii malarstwa polskiego podkreśla jej wyjątkowy charakter.

Inspiracje znajduje w odchodzącym pejzażu naszej prowincji, w związku z czym chętnie uczestniczy w najważniejszych plenerach sztuki figuratywnej. Ludowość wsi polskiej, wierzenia i obyczaje to sceneria wizji malarskich, w których autor wyraża swój stosunek do współczesnego świata i egzystencji drugiego człowieka.

Twórczość swoją malarz prezentował na ponad 50 wystawach indywidualnych między innymi w Katowicach, Oświęcimiu, Częstochowie, Głogówku, Szczyrku i Warszawie, Gdańsku, Sieradzu, Chorzowie i Lublinie. Reprezentował polską sztukę na zbiorowych wystawach w Berlinie, Sztokholmie, Stambule, Nowym Jorku i Meksyku.

Nagrody i wyróżnienia; Odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak nazywa się aktor Teatru Wybrzeże, który zagrał w najnowszym filmie Jana Komasy "Hejter"?

 

Najczęściej czytane