• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Ewy Bińczyk. Opowieści oniryczne.

Wystawa składa się z kilku cykli: rysunkowych, graficznych i kolaży, które powstały na przełomie ostatnich kilkunastu lat. Zmienia się świat wokół mnie, zmieniają się techniki wypowiedzi, ale samotne podróże w głąb wyobraźni, między przeszłością i przyszłością pozostają niezmienne. Obraz zawsze był i jest dla mnie uniwersalnym miejscem, w którym świat realny może przenikać się z fantazją.

Jego płaszczyzna ośmiela mnie by przekraczać teraźniejszość i podążać w kierunku marzeń, przeczuć, tego, co nieuchwytne i rozgrywające się na różnych planach.  Efektem tych wędrówek są wielowarstwowe kompozycje moich prac złożone z przenikających się form i symboli, które ewokują rzeczywistość oniryczną - odnoszą się niejako do przestrzeni pomiędzy jawą i snem. Absurdalne ciągi zdarzeń, ciało, ogień, zwierzę, przedmiot znaleziony, przekształcony, fetysz, wybryk natury. Brzydota i piękno. Wszystkie one szukają nieustannie sposobów by wyłonić się z nieznanego, wewnętrznego świata wyobraźni ku świadomości na jawie. W procesie kreacji wizje te przybierają formę kolażu, spiętrzającej się narracji. Są dla mnie samo-odkryciem w sobie istnienia intuicyjnego, transgresją w inny wymiar, ale przede wszystkim pretekstem do snucia historii o człowieku na mapie płynnej rzeczywistości.

Ewa Bińczyk ur. w 1977 r. artystka sztuk wizualnych, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2014 roku obroniła pracę doktorską z zakresu sztuk plastycznych na UMK. Pracuje na macierzystej uczelni, w Katedrze Technologii i Technik Sztuk Plastycznych. Ulubionym medium, w którym najczęściej się wypowiada jest rysunek, kolaż, grafika i malarstwo. Ewa Bińczyk brała udział w wielu konkursach, wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą (Belgia, Chiny, Czechy, Holandia, Niemcy, Słowacja, Szkocja). Jest laureatką nagród i wyróżnień.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

W którym roku w Gdańsku powstał Dyskusyjny Klub Filmowy Studentów i Młodej Inteligencji?