stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wystawa Dryfując

Wystawa "Dryfując" duńskiego duetu Nielsen & Johnsen podejmuje temat Innego, wyrzucanego poza granice systemu. Człowieka funkcjonującego na marginesie, na obrzeżach ogólnie przyjętych norm i zasad. Kraje zachodnie budują coraz szczelniejsze granice, a tysiące ludzi wyrusza w podroż do Europy w poszukiwaniu lepszego życia.

DRYFUJĄC / Hanne Nielsen & Birgitte Johnsen
Hanne Nielsen & Birgitte Johnsen
wernisaż: 9.10.2015, godz. 19:00
9.10 - 22.11.2015
Kuratorka: Aleksandra Księżopolska
CSW Łaźnia Gdańsk, ul. Jaskółcza 1

Duński duet w swojej pracy nawiązuje do zdarzenia z 2006 roku, kiedy norweski tankowiec wyłowił dryfującego na tratwie człowieka w duńskiej cieśninie Skagerrak, oddzielającej Danię od Szwecji i Norwegii. Uratowany człowiek nigdy nie przyznał się do swojej tożsamości, ani kraju pochodzenia. Dla duńskich artystek intrygujący jest nie tylko wątek narracyjny. Zwracają uwagę na konsekwencje w szerszym ujęciu, szczególnie w sytuacji gdy wartość 'newsa' z ostatniej chwili traci już na swojej aktualności. Historia człowieka na tratwie zadaje wiele egzystencjonalnych pytań o tożsamość, pochodzenie, narodowość, co to znaczy być zmuszonym uciekać.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszą sceną zawodową w Gdyni, wystawiającą spektakle jeszcze przed II wojną światową był: