• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wydział Spraw Fundamentalnych | Rozmowy na czasie

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza Państwa na kolejną odsłonę Wydziału Spraw Fundamentalnych. W cyklu "Rozmowy na czasie pod tytułem Wolność-populizm-odpowiedzialność gościem ks. Krzysztofa Niedałtowskiego będzie ks. prof. Andrzej Szostek.

maj 16

czwartek, godz. 17:30

Wstęp wolny
Ks. prof. Andrzej Ryszard Szostek - duchowny rzymskokatolicki, marianin, profesor nauk humanistycznych, filozof, etyk, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w latach 19982004, profesor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Redaktor czasopisma Ethos, członek Papieskiej Akademii Pro vita; jest członkiem fundacji Ius et Lex. Członek Polskiej Akademii Umiejętności. Od 2016 członek Rady Narodowego Centrum Nauki.
W 2018 ukazał się, nakładem wydawnictwa Więź, wywiad-rzeka dziennikarza i publicysty Ignacego Dudkiewicza z Andrzejem Szostkiem, w którym ksiądz odpowiadając na pytania rozmówcy przedstawia perspektywę nie tylko naukowca, ale także na przykładzie własnych doświadczeń osobistych drogę dochodzenia do tych przemyśleń.

Jest jednym z sygnatariuszy opublikowanego 29.10.2020 przez Więź apelu 27 księży, nawiązującego do kryzysu w polskim Kościele. Pracuje na stanowisku profesora w Katedrze Etyki Instytutu Filozofii na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Ks. dr Krzysztof Niedałtowski duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej, rektor kościoła św. Jana, współtwórca gdańskiego Radia Plus (1992) i Gdańskiego Areopagu. Przewodniczył zespołowi redakcyjnemu Karty Powinności Człowieka. Sprawuje funkcję prezydenta Fundacji Pro Arte Sacra promującej sztukę sakralną. Rektor kościoła św. Jana (od 1998 r.), wykładowca religiologii w Gdańskim Seminarium Duchownym i Gdańskim Instytucie Teologicznym (filia KUL).


Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.
 
 

Informacja o biletach

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy na stronie https://www.ratuszkultury.pl/?s=wydarzenie&id=1158

Opinie

Sprawdź się

Kto występuje w tradycyjnym teatrze japońskim Kabuki ?