• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wydział Spraw Fundamentalnych | O tym się nie mówi - pokaz filmu i dyskusja

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza Państwa na kolejną odsłonę Wydziału Spraw Fundamentalnych. W cyklu "Refleksje nad społeczeństwem i prawem" zostanie wyświetlony film "O tym się nie mówi" w reżyserii Marka Osiecimskiego. Po projekcji zapraszamy do rozmowy z gośćmi, którą poprowadzi Magda Krzyżanowska-Mierzewska.

mar 31

piątek, godz. 12:00

bilety 22 zł
ulgowy 10 zł
Film dokumentalny "O tym się nie mówi" to społeczny głos sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zapadł 22 października 2020 r. W efekcie tej decyzji kobiety w Polsce zostały pozbawione możliwości wyboru, decydowania o sobie. Celem projektu jest uświadomienie ogromnego problemu i dramatu jaki spowodował wydany wyrok. W filmie prezentowane są prawdziwe historie kobiet i ich rodzin, a także głosy lekarzy, położnych i psychiatrów.

Po filmie zapraszamy do dyskusji, którą poprowadzi Magda Krzyżanowska-Mierzewska, radczyni prawna. W latach 1993-2018 prawniczka w Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W latach 2012-2018 przewodnicząca Panelu ds. Praw Człowieka w misji Unii Europejskiej w Kosowie. Autorka licznych publikacji o orzecznictwie Trybunału, ochronie praw człowieka i wymiarze sprawiedliwości. Współautorka (wraz z Jerzym Krzyżanowskim) rodzinnej opowieści biograficznej Według ojca, według córki wyróżnionej Nagrodą Historyczną tygodnika Polityka (Warszawa 2010). Współautorka (wraz z Aldoną Wiśniewską) rozmowy z Olgą Krzyżanowską Olga, córka Wilka.

Goście:
Dr n. med. Anna Michalik - położna, specjalistka pielęgniarstwa położniczego, adiunktka w Zakładzie Pielęgniarstwa Położniczo Ginekologicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, położna pracująca na salach porodowych, Stypendystka European Academy for Nursing Science.

dr Maciej Socha -  lekarz, specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii, seksuolog.

Organizatorem spotkań jest Fundacja Wspólnota Gdańska i prowadzony przez nią Oliwski Ratusz Kultury.
Partnerami są Gdański Oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia i Fundacja Damy Radę.
 

Informacja o biletach

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązuje rezerwacja miejsc : rezerwacje@wspolnotagdanska.pl

Opinie

Sprawdź się

"Wesołe Kumoszki z Windsoru" były pierwszym spektaklem granym na deskach: