• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Wydział Spraw Fundamentalnych | Cezary Łazarewicz

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza Państwa na kolejną odsłonę Wydziału Spraw Fundamentalnych. W cyklu "Refleksje nad społeczeństwem i prawem" Magda Krzyżanowska- Mierzewska i Cezary Łazarewicz zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone w szczególności książkom Żeby nie było śladów, Nic osobistego, Sprawa Gorgonowej i Sześć pięter luksusu.

Cezary Łazarewicz -  dziennikarz prasowy, publicysta i pisarz, działacz opozycji demokratycznej w PRL, laureat Nagrody Nike (2017).

Po przemianach politycznych organizował Gazetę Obywatelską. Wstąpił do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Od 1991 publikował w Gazecie Wyborczej, był dyrektorem szczecińskiego Radia na Fali i dziennikarzem Przekroju. Od 2007 związany z Polityką jako publicysta działu krajowego, następnie z Newsweekiem i z Wprost. W 2015 dołączył do redakcji portalu Wirtualna Polska. W tym samym roku wydał książkę Elegancki morderca, przedstawiającą historię polskiego seryjnego mordercy Władysława Mazurkiewicza. W 2009 nominowany do nagrody dziennikarskiej MediaTory w jednej z kategorii. W 2016 został laureatem tej nagrody w kategorii ObserwaTOR.

Magda Krzyżanowska - Mierzewska, radczyni prawna. W latach 1993-2018 prawniczka w Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W latach 2012-2018 przewodnicząca Panelu ds. Praw Człowieka w misji Unii Europejskiej w Kosowie. Autorka licznych publikacji o orzecznictwie Trybunału, ochronie praw człowieka i wymiarze sprawiedliwości. Współautorka (wraz z Jerzym Krzyżanowskim) rodzinnej opowieści biograficznej Według ojca, według córki wyróżnionej Nagrodą Historyczną tygodnika Polityka (Warszawa 2010). Współautorka (wraz z Aldoną Wiśniewską) rozmowy z Olgą Krzyżanowską Olga, córka Wilka.

Organizatorem spotkań jest Fundacja Wspólnota Gdańska i prowadzony przez nią Oliwski Ratusz Kultury.
Partnerami są Gdański Oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Spotkanie będzie transmitowane na stronie gdansk.pl oraz na profilu Oliwskiego Ratusza Kultury na Facebooku.

Informacja o biletach

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ratuszkultury.pl

Opinie

Sprawdź się

Jeden najsłynniejszych sopockich rzeźbiarzy współczesnych (również długoletni wykładowca akademicki) to: