• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Wieczorek z książką: Victor Hugo, Katedra Marii Panny w Paryżu

3 lipca o godzinie 18:00 spotkamy się w Sopotece, aby w miłej, niezobowiązującej atmosferze porozmawiać o literaturze i wspólnie wybrać lekturę na kolejny wieczorek. Nasza grupa wciąż powiększa się o nowych miłośników książek. Zapraszamy również tych, którym nie uda się przeczytać lektury z pewnością dowiecie się ciekawych rzeczy i być może spotkanie zainspiruje Was do otworzenia się na nowe literackie przygody. 

lip 29

poniedziałek, godz. 16:30

Sopot,
Wstęp wolny
sie 10

sobota, godz. 11:00 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Kolejna wybrana przez nas lektura to klasyk literatury francuskiej Katedra Marii Panny w Paryżu Victora Hugo. Powieść opublikowana została w 1831 roku. Akcja osadzona jest w czasach późnego średniowiecza. To doskonały obraz zarówno XV-wiecznego Paryża jak i charakterystyka całego wieku, opisana przez pryzmat tego miasta. Osią powieści jest wątek miłosny archidiakona Klaudiusza Frollo do pięknej Cyganki Esmeraldy. Powieść była wielokrotnie ekranizowana i przeniesiona do teatru, często pod tytułem Dzwonnik z Notre Dame. 

Powieść w formie papierowej dostępna jest we wszystkich filiach Biblioteki Sopockiej. 

Spotkanie poprowadzi Weronika Wieczorek, miłośniczka literatury i podróży. Z wykształcenia filolog i historyk. Na spotkaniach stara się wychodzić ze swojej literackiej strefy komfortu.  
Wstęp wolny.
 

Opinie

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim artystyczny: