stat

Wieczór pamięci prof. Jacka Namieśnika

Politechnika Gdańska i Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej zapraszają 19 maja do Akademickiego Klubu Politechniki Gdańskiej "KWADRATOWA" na wieczór pamięci prof. dr. hab. inż. Jacka Namieśnika, ś.p. rektora Politechniki Gdańskiej.

Stand-up Jacek Stramik + openmic

paź 25

piątek, godz. 20:09

Gdynia,
bilety 20 - 25 zł
Kup bilet
Profesor Jacek Namieśnik był wybitnym naukowcem, specjalistą z zakresu chemii analitycznej i chemii środowiska. Opracował wiele nowatorskich rozwiązań metodycznych i technicznych o istotnym znaczeniu dla praktyki laboratoryjnej. Stworzył nowoczesną i uznaną w świecie gdańską szkołę chemii analitycznej. Miał na koncie dziesięć przyznanych patentów, w tym jeden europejski. Był jednym z najbardziej aktywnych polskich chemików, zarówno pod względem naukowym, dydaktycznym, kształcenia młodej kadry, jak i organizacji życia akademickiego. Wypromował 66 doktorów (14 jako współpromotor). Funkcję rektora Politechniki Gdańskiej sprawował w latach 2016-2019. Był laureatem licznych nagród i wyróżnień, w tym przyznanego pośmiertnie przez prezydenta RP Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju i popularyzacji polskiej nauki.

koncerty w Trójmieście


Politechnika Gdańska zajmowała szczególne miejsce w sercu Profesora. Związał z nią całą swoją karierę naukową, zawsze stawiając na pierwszym miejscu troskę o rozwój naszej uczelni. Swój trud i wysiłek skupiał zwłaszcza na dążeniu do wprowadzenia Politechniki Gdańskiej do prestiżowego grona uczelni badawczych. Doceniał także rolę absolwentów w życiu uczelni. Profesor zmarł nagle, 14 kwietnia tego roku.

Podczas wieczoru Profesora będą wspominać jego współpracownicy i przyjaciele.

W trakcie wieczoru wystąpią artyści: Łukasz Nowak i Adam Marańda, Magdalena Lewandowska, grupa BEZ JACKA i grupa U STUDNI.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 (klub będzie otwarty od godz. 16.30) i potrwa ok. 2,5 godz. Wstęp wolny.

O wykonawcach:

Łukasz Nowak i Adam Marańda - więcej
Magdalena Lewandowska - więcej
grupa BEZ JACKA - więcej
grupa U STUDNI - więcej

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Co to jest Monumental Art?