stat

Wieczór pamięci prof. Jacka Namieśnika

Politechnika Gdańska i Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej zapraszają 19 maja do Akademickiego Klubu Politechniki Gdańskiej "KWADRATOWA" na wieczór pamięci prof. dr. hab. inż. Jacka Namieśnika, ś.p. rektora Politechniki Gdańskiej.

mar 15

niedziela, godz. 18:00

bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
Kup bilet
Profesor Jacek Namieśnik był wybitnym naukowcem, specjalistą z zakresu chemii analitycznej i chemii środowiska. Opracował wiele nowatorskich rozwiązań metodycznych i technicznych o istotnym znaczeniu dla praktyki laboratoryjnej. Stworzył nowoczesną i uznaną w świecie gdańską szkołę chemii analitycznej. Miał na koncie dziesięć przyznanych patentów, w tym jeden europejski. Był jednym z najbardziej aktywnych polskich chemików, zarówno pod względem naukowym, dydaktycznym, kształcenia młodej kadry, jak i organizacji życia akademickiego. Wypromował 66 doktorów (14 jako współpromotor). Funkcję rektora Politechniki Gdańskiej sprawował w latach 2016-2019. Był laureatem licznych nagród i wyróżnień, w tym przyznanego pośmiertnie przez prezydenta RP Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju i popularyzacji polskiej nauki.

koncerty w Trójmieście


Politechnika Gdańska zajmowała szczególne miejsce w sercu Profesora. Związał z nią całą swoją karierę naukową, zawsze stawiając na pierwszym miejscu troskę o rozwój naszej uczelni. Swój trud i wysiłek skupiał zwłaszcza na dążeniu do wprowadzenia Politechniki Gdańskiej do prestiżowego grona uczelni badawczych. Doceniał także rolę absolwentów w życiu uczelni. Profesor zmarł nagle, 14 kwietnia tego roku.

Podczas wieczoru Profesora będą wspominać jego współpracownicy i przyjaciele.

W trakcie wieczoru wystąpią artyści: Łukasz Nowak i Adam Marańda, Magdalena Lewandowska, grupa BEZ JACKA i grupa U STUDNI.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 (klub będzie otwarty od godz. 16.30) i potrwa ok. 2,5 godz. Wstęp wolny.

O wykonawcach:

Łukasz Nowak i Adam Marańda - więcej
Magdalena Lewandowska - więcej
grupa BEZ JACKA - więcej
grupa U STUDNI - więcej

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaki nietypowy jubileusz obchodził w październiku 2010 roku maestro José Maria Florencio?