stat
Wydarzenie już się odbyło

Widoki Motławy - spotkanie z artystą

Zapraszamy na spotkanie z Adamem Fleksą, jednym z czołowych artystów w Gdańsku. Spotkanie odbędzie się w ramach wystawy Widoki Motławy, której jest autorem. Prezentowane na niej prace pochodzą z lat 1991-2019, a inspiracją do ich powstania była Motława - na której od średniowiecza znajdował się główny port morski.

Artysta pełni obecnie rolę wiceprezesa zarządu Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pasję do tej sztuki pielęgnuje nieustannie od lat 80. Interesuje go w szczególności fotografia abstrakcyjna, dokumentalna oraz krajobrazowa. W swoim dorobku ma wiele wystaw fotograficznych - zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych.

Twórczość Adama Fleksa zaprezentowana na wystawie zabierze nas w jedno z najbardziej kultowych, rozpoznawalnych miejsc w Gdańsku. Zobaczymy różne oblicza rzeki, którą wszyscy dobrze znamy, i która od lat pełniła tu bardzo ważną rolę. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że wystawa stanie się dla wielu rodzin pretekstem do rozmowy o ikonach miasta, o tym, jak z czasem się zmieniają - mówi Justyna Siemińska, dyrektor CH Osowa.

Analogowe fotogramy artysty zgromadzone na wystawie "Widoki Motławy" można obejrzeć od 20 stycznia do 31 marca 2020 roku w godzinach otwarcia Centrum Handlowego Osowa.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Czym był i do czego służył WILKOM?