• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wernisaż wystawy podsumowującej 1. edycję konkursu Baltic Horizons

Wydarzenie w ramach

Baltic Horizons to międzynarodowy konkurs na rzeźbę dla Sopotu, w którym wzięli udział artyści z kilku państw Morza Bałtyckiego. Jest on wyrazem naszej wiary, że sztuka może i powinna mieć głos dyskusji o wyzwaniach współczesności. Na wystawie podsumowującej 1. edycję konkursu znajdą się prace 10 artystów z Litwy, Łotwy, Finlandii i Polski, którzy stworzyli projekty rzeźb z myślą o przestrzeni miejskiej Sopotu.

W czasie wernisażu ogłosimy nazwisko zwycięzcy konkursu i pokażemy projekt, który już jesienią stanie w Parku Północnym w Sopocie. Partnerami pierwszej edycji Baltic Horizons są Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Espoo (Finlandia), Łotewskie Centrum Sztuki Nowoczesnej w Rydze (Łotwa), Centrum Sztuki Współczesnej w Wilnie (Litwa) oraz Muzeum Narodowe w Gdańsku (Polska).

Każda z tych instytucji nominowała do konkursu najbardziej uznanych i wyróżniających się twórców i twórczynie, których zadaniem było przygotowanie propozycji obiektu lub instalacji, które miały odnosić się do sytuacji Morza Bałtyckiego oraz zmian klimatycznych.

Wystawa finałowa I edycji Baltic Horizons dostępna będzie dla zwiedzających także od 29 kwietnia do 18 czerwca 2023.

Więcej informacji nt. konkursu Baltic Horizons https://baltichorizons.com/

Organizatorzy pierwszej edycji konkursu Baltic Horizons: Miasto Sopot, ERGO Hestia, Państwowa Galeria Sztuki oraz Fundacja Artystyczna Podróż Hestii

Partnerzy: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Espoo (Finlandia), Łotewskie Centrum Sztuki Nowoczesnej w Rydze (Łotwa), Centrum Sztuki Współczesnej w Wilnie (Litwa) oraz Muzeum Narodowe w Gdańsku (Polska).

Partnerzy wydarzenia:
Honorowi: Ambasada Republiki Litwy, Ambasada Republiki Łotwy, Ambasada Republiki Finlandii, UNEP GRID, UN Global Compact, Instytut Oceanologii,

Medialni: Vogue, Contemporary Lynx, BLOK, Notes na 6 Tygodni, Polityka, Onet, Gazeta Wyborcza, Trójmiasto.pl

Opinie

Sprawdź się

Słynne ilustracje "Porysunki" tworzy: