• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wehikuł czasu - warsztaty dla młodzieży

Wehikuł czasu - warsztaty dla młodzieży. Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza młodzież w wieku 12-15 lat do podróży w czasie! Chcecie się dowiedzieć, jak naprawdę żyło się w czasach Szekspira? Co jedzono, jak się ubierano? Jak bawili się ludzie w Waszym wieku? W jaki sposób można było kogoś poderwać i jak wyglądały potańcówki? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas cyklu warsztatów, pokazujących, że życie przed Internetem było nie tylko możliwe, ale i niesłychanie ciekawe i barwne. Każde zajęcia poświęcone będą innemu zagadnieniu sprzed ponad 400 lat, przeniosą nas w inną sferę życia codziennego i tego, czym interesowała się ówczesna młodzież.

Na pierwszych zajęciach poruszymy temat, o którym warto mówić w każdej epoce. Zastanowimy się, jak w czasach Szekspira funkcjonowało to, co dziś nazywamy "hejtem". I jak bohaterowie jego dramatów bronili się przed krzywdzącymi wyzwiskami oraz komentarzami.

Często powtarzamy na naszych zajęciach, że czasy się zmieniają, ale ludzie się nie zmieniają. Słowo zawsze potrafiło zranić. U Szekspira możemy jednak poszukać na to bardzo ciekawej rady! Dlatego na zajęciach skupimy się na zabawnych, twórczych, kreatywnych odzywkach, ripostach i replikach! Zobaczymy, jakie obelgi wykrzykują do siebie szekspirowscy bohaterowie, gdy puszczają im nerwy. I wspólnie poszukamy takich odzywek, które pomogą nam rozładować nieprzyjemną sytuację, a ze słów - uczynić naszych sprzymierzeńców!

Opinie

Sprawdź się

Najwięcej scen teatralnych w Trójmieście posiada...