• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Weekend Muzeów 2021 : Radek Sirko - Soundproof

Wydarzenie w ramach

15.05.2021 o godzinie 19:00 zapraszamy na otwarcie wystawy Radka Sirko pt. Soundproof.
Wystawa czynna: 15.05-13.06.2021 w godzinach 12:00 20:00

Radek Sirko / Soundproof
To co było wcześniej powróci raz jeszcze rozkładając godziny w klepsydrze aż to co było wcześniej powróci raz jeszcze rozkładając godziny w klepsydrze aż to co było wcześniej powróci raz jeszcze rozkładając godziny w klepsydrze aż to co było wcześniej powróci raz jeszcze rozkładając godziny w klepsydrze aż to co było wcześniej powróci raz jeszcze

Instalacja ultradźwiękowa Soundproof składa się z czterech połączonych ze sobą pryzmatów. W podstawie każdego z nich zamontowane zostały blaszki emitujące ultradźwięki o częstotliwości około 110 kHz. Zanurzone w wodzie spełniają funkcję dyfuzorów atomizerów stosowanych w nawilżaczach powietrza. Dzięki nim woda zostaje rozpylona w postaci strumienia mgiełki, skrapla się na pochyłym suficie pryzmatu i spływa do brodzika kolejnego z nich. Destylowana ciecz krąży w zamkniętym obiegu czterech akwariów.

Radek Sirko artysta dźwiękowy, producent, kurator, teoretyk kultury i mediów. współtwórca wydawnictwa Audile Snow, w którym wydaje eksperymentalną muzykę elektroniczną i multimedia na kartach microSD. jako Duy Gebord występował na żywo między innymi na festiwalach Tauron Nowa Muzyka, Sacrum Profanum, Unsound i Cocart oraz na licznych wydarzeniach cyklicznych: Brutaż, Fala dźwięku, NIC czy Szkalunek. autor filmu Pogłos/Reverberation, członek muzyczno-aktywistycznego kolektywu Destitute, współorganizator cyklu imprez umór. często współpracuje z Glissandem, Biurem Dźwięku Katowice i kolektywem Oramics.

Miejsce: Kolonia Artystów / Aleja Grunwaldzka 51 / Gdańsk / Wrzeszcz
Wystawa realizowana w ramach projektu pt. OPEN.
Projekt OPEN to kontynuacja innowacyjnego projektu otwartych narracji artystycznych, który oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
Identyfikacja graficzna: Anna Witkowska
Kurator: Sylwester Gałuszka
Organizator: Kolonia Artystów
Patronat medialny: Notes na 6 tygodni / Nowe idzie od morza / Glissando / Metropolitarna Karta Do Kultury

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Jak pierwotnie nazywało się Muzeum Historyczne Miasta Gdańska?