• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wartość wartości - cykl spotkań z Mądrymi Osobami (1 opinia)

Hanna Kordalska-Rosiek zaprasza na cykl spotkań z Mądrymi Osobami, który rozpoczynamy wykładami wybitnych filozofów i psychologów społecznych.

Wartość wartości to cykl wykładów i rozmów o wartościach - czym były kiedyś, czym są dzisiaj, jaka jest ich rola w życiu indywidualnym i zbiorowym, w życiu codziennym i w biznesie, w polityce i w kulturze.

Autorka projektu, dziennikarka, Hanna Kordalska-Rosiek zaprosiła do wygłoszenia wykładów oraz do rozmowy Dariusza Dumę - filozofa, konsultanta biznesowego, który doradza zarządzanie przez wartości i w praktyce takim właśnie jest przedsiębiorcą, profesora Wiesława Łukaszewskiego - psychologa społecznego, specjalizującego się w problemach osobowości i motywacji, profesora Bogdana Wojciszke - również psychologa społecznego, zajmującego się m. in. zagadnieniami psychologii miłości i władzy oraz profesora Tadeusza Gadacza - filozofa, religioznawcę zajmującego się filozofią człowieka i edukacji.

Jak podkreśla autorka cyklu, Hanna Kordalska-Rosiek, inspiracją do stworzenia projektu Wartość wartości był wykład Dariusza Dumy pt. "To wartości tworzą wartość. O sposobie myślenia i działania, który przynosi efekty". - Gdy spotykamy się w rozmowach, czasem czyjeś słowa działają jak iskra, pobudzając nas do kreatywnego myślenia. Tak było i tym razem. Inspiracją dla stworzenia autorskiego projektu spotkań edukacyjnych Wartość wartości były rozmowy z Dariuszem Dumą i pierwsza część tytułu jego wykładu "To wartości tworzą wartość". Pomyślałam, że warto popatrzeć na świat wartości z różnych perspektyw i, że z takich spotkań powstanie wartość dodana, a więc Wartość wartości - wyjaśnia Hanna Kordalska-Rosiek.


1. Spotkanie pierwsze, 9.10.2019, godz. 18:00
Dariusz Duma, filozof, doradca, przedsiębiorca: "To wartości tworzą wartość. O sposobie myślenia i działania, który przynosi efekty"

2. Spotkanie drugie, 15.10.2019, godz. 18:00
Prof. Wiesław Łukaszewski, psycholog społeczny: "Czy wartości wpływają na zachowanie"

3. Spotkanie trzecie, 23.10.2019, godz. 18:00
Prof. Bogdan Wojciszke, psycholog społeczny: "O wartościach sprawczych i wspólnotowych"

4. Spotkanie czwarte, 30.10.2019, godz. 18:00
Prof. Tadeusz Gadacz, filozof, religioznawca: "O myśleniu w czasach bezmyślności"


Spotkania edukacyjne WARTOŚĆ WARTOŚCI realizowane są we współpracy z Fundacją Wspólnota Gdańska, Oliwski Ratusz Kultury oraz Wydawnictwo słowo/obraz terytoria, które wyda książkę z wykładami oraz zapisem rozmów.
Sponsor główny: Bank Millennium
Dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk

Informacja o biletach

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.
Wejściówki do odbioru w restauracji "Tu Można Marzyć by Tomasz Deker" (Gdańsk Oliwa, ul. Opata J. Rybińskiego 25, codziennie od 11.00 do 22.00)

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Byłem, widziałem i zdecydowanie stwierdzam, że..

    Żartuję. Zainteresowanie filozofią przeminęło na szczęście u mnie w wieku lat około 25 (przed dekadą).

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Państwowa Galeria Sztuki, galeria sztuki współczesnej i tradycyjnej, mieści się w: