stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wartość wartości - cykl spotkań z Mądrymi Osobami (1 opinia)

Hanna Kordalska-Rosiek zaprasza na cykl spotkań z Mądrymi Osobami, który rozpoczynamy wykładami wybitnych filozofów i psychologów społecznych.

Wartość wartości to cykl wykładów i rozmów o wartościach - czym były kiedyś, czym są dzisiaj, jaka jest ich rola w życiu indywidualnym i zbiorowym, w życiu codziennym i w biznesie, w polityce i w kulturze.

Autorka projektu, dziennikarka, Hanna Kordalska-Rosiek zaprosiła do wygłoszenia wykładów oraz do rozmowy Dariusza Dumę - filozofa, konsultanta biznesowego, który doradza zarządzanie przez wartości i w praktyce takim właśnie jest przedsiębiorcą, profesora Wiesława Łukaszewskiego - psychologa społecznego, specjalizującego się w problemach osobowości i motywacji, profesora Bogdana Wojciszke - również psychologa społecznego, zajmującego się m. in. zagadnieniami psychologii miłości i władzy oraz profesora Tadeusza Gadacza - filozofa, religioznawcę zajmującego się filozofią człowieka i edukacji.

Jak podkreśla autorka cyklu, Hanna Kordalska-Rosiek, inspiracją do stworzenia projektu Wartość wartości był wykład Dariusza Dumy pt. "To wartości tworzą wartość. O sposobie myślenia i działania, który przynosi efekty". - Gdy spotykamy się w rozmowach, czasem czyjeś słowa działają jak iskra, pobudzając nas do kreatywnego myślenia. Tak było i tym razem. Inspiracją dla stworzenia autorskiego projektu spotkań edukacyjnych Wartość wartości były rozmowy z Dariuszem Dumą i pierwsza część tytułu jego wykładu "To wartości tworzą wartość". Pomyślałam, że warto popatrzeć na świat wartości z różnych perspektyw i, że z takich spotkań powstanie wartość dodana, a więc Wartość wartości - wyjaśnia Hanna Kordalska-Rosiek.


1. Spotkanie pierwsze, 9.10.2019, godz. 18:00
Dariusz Duma, filozof, doradca, przedsiębiorca: "To wartości tworzą wartość. O sposobie myślenia i działania, który przynosi efekty"

2. Spotkanie drugie, 15.10.2019, godz. 18:00
Prof. Wiesław Łukaszewski, psycholog społeczny: "Czy wartości wpływają na zachowanie"

3. Spotkanie trzecie, 23.10.2019, godz. 18:00
Prof. Bogdan Wojciszke, psycholog społeczny: "O wartościach sprawczych i wspólnotowych"

4. Spotkanie czwarte, 30.10.2019, godz. 18:00
Prof. Tadeusz Gadacz, filozof, religioznawca: "O myśleniu w czasach bezmyślności"


Spotkania edukacyjne WARTOŚĆ WARTOŚCI realizowane są we współpracy z Fundacją Wspólnota Gdańska, Oliwski Ratusz Kultury oraz Wydawnictwo słowo/obraz terytoria, które wyda książkę z wykładami oraz zapisem rozmów.
Sponsor główny: Bank Millennium
Dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk

Informacja o biletach

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.
Wejściówki do odbioru w restauracji "Tu Można Marzyć by Tomasz Deker" (Gdańsk Oliwa, ul. Opata J. Rybińskiego 25, codziennie od 11.00 do 22.00)

Opinie (1) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Który działający do dzisiaj teatr jest najstarszym teatrem niezależnym w Trójmieście?