• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Warsztaty tańca butoh z TO-EN

Jak trwać w bezruchu? Jak przemieszczać się, nie wykonując kroku? Jak nie zakłócać przestrzeni? Jak stać się sokiem drzewa, wiatrem, małą cząstką? Zanurz się ze mną podczas warsztatów w zdumiewający krajobraz japońskiej choreografii. Poczuj zmieniający się świat jego strukturę, lekkość, szybkość, wilgoć, gęstość. Nastrój się na inne tempo, inną jakość i czas. Zapraszam Cię do wspólnej opowieści o tym, jak można inaczej spojrzeć na to, co nas otacza i na nas samych. Niech taniec butoh stanie się w tej podróży naszym przewodnikiem.

MIEJSCE: Oliwski Ratusz Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, w Gdańsku
TERMIN: 1-2 lipca (sobota-niedziela) 2023 r.
GODZINY: 10:00-16:30 (z przerwą)


BEZPŁATNY WEBINAR NA TEMAT WARSZTATÓW:
21 czerwca, godz. 18:00 (chcesz wziąć udział, wyślij wiadomość na adres: toen@toenbutoh.com)


Warsztaty odbywają się zarówno w przestrzeni zamkniętej, jak i w plenerze. Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 20 roku życia. Doświadczenie taneczne nie jest potrzebne. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza, podpisanie regulaminu oraz przesłanie na adres: toen@toenbutoh.com. Następnie dokonanie wpłaty. Na miejscu pozostanie do podpisania oświadczenie.

O TO-EN
TO-EN jest tancerką butoh i choreografką. Przez wiele lat mieszkała w Szwecji, gdzie studiowała metodę tańca butoh pod okiem choreografki i artystki butoh SU-EN, dyrektora artystycznego zespołu SU-EN Butoh Company. W 2009 r., w Sztokholmie odbyła się pierwsza solowa premiera TO-EN pt. WHITE biały. Premiera była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. W tym samy roku artystka powróciła do Polski. TO-EN tworzy spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site-specific, interwencje, land art, improwizacje, warsztaty, wystawy, autorskie wykłady o tańcu i kulturze Japonii, równocześnie działając na rzecz społeczności osób starszych w Polsce.
TO-EN rozwija taniec butoh oparty na Metodzie SU-EN. Metoda SU-EN wywodzi się z nauk tancerzy
i założycieli butoh: legendarnej Yoko Ashikawy i Metody Tatsumiego Hijikaty, rozwijanych w Japonii w latach 1988-1994, a następnie przekształconych w Metodę Tomoe Shizune i Hakutobo.
www.toenbutoh.com
Instagram & facebook: @toenbutohcompany
vimeo.com/toenbutohcompany 

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    500 zł
ZAPISY I KWESTIE ORGANIZACYJNE: toen@toenbutoh.com
ZAPISY DO: 25 czerwca 2023 r. (ilość miejsc ograniczona)
KOSZT: 500 zł
WŁATA: do 27 czerwca 2023 r.
Płatność przelewem na konto PKO BP SA o nr 81 1020 1811 0000 0002 0125 1966 (tytułem: warsztaty TO-EN)

Opinie

Sprawdź się

Jaką funkcję pierwotnie pełniła Łaźnia Miejska, obecnie siedziba Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku?