• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Warsztaty poetyckie z Michałem Rusinkiem dla dorosłych

Metafora poetycka w życiu codziennym? Zabawa w poezję w domu? Michał Rusinek, były sekretarz Wisławy Szymborskiej, poeta i felietonista, poprowadzi dwa warsztaty podczas Festiwalu Europejski Poeta Wolności. Dorosłych zaprasza w piątek 23 marca, w godz. 16.00 - 18.00 do Instytutu Kultury Miejskiej na spotkanie Kolanko węża, czyli o metaforze nie tylko w poezji, dzieci z rodzicami i opiekunami w niedzielę 25 marca o godz. 11.00 na rodzinną zabawę w poezję i prozę.

23 marca, piątek, godz. 16.00 - 18.00, Kolanko węża, czyli o metaforze nie tylko w poezji, warsztat dla osób dorosłych.

Warsztaty będą miały na celu zwrócenie uwagi na poetycką (figuratywną) warstwę języka, jej archeologię i współczesność oraz zastosowanie w praktycznym dyskursie codziennym.
Obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl.
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, p II, sala 209

25 marca, niedziela, godz. 11.00 - 12.30, Zabawa rodzinna w poezję i prozę z Michałem Rusinkiem
Zajęcia będę poświęcone rodzinnemu rymowaniu, wspólnemu pisaniu opowiadania oraz radzeniu sobie z dziecięcymi i dorosłymi przekrętami...


Warsztat rodzinny, na który zapraszamy dzieci w wieku 7 - 10 lat oraz ich dorosłych opiekunów.
Obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl.
Miejsce: sień w Instytucie Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Dodatkowo, zapraszamy dzieci na spotkanie literackie w sobotnie przedpołudnie. 24 marca o godz. 11.00 Jarosław Mikołajewski opowie o swojej książce Wędrówka Nabu. Przedstawia ona historię małego uchodźcy wędrującego dziś do Europy, żeby znaleźć bezpieczny dom. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy. Miejsce: sień w Instytucie Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Prowadzący: Michał Rusinek urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka - z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi Jej fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku. 

Przeczytaj także

Informacja o biletach

obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Nestor trójmiejskich scen, Ryszard Ronczewski, obchodził w 2010 roku w Sopocie okrągły jubileusz pracy twórczej. Który?

 

Najczęściej czytane