stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Warsztaty linorytu - Zwierzęta Morza Bałtyckiego

"Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza 14 kwietnia na warsztaty linorytu pt.: "Zwierzęta Morza Bałtyckiego".

Warsztaty muzyczne: Bajkowa Filharmonia

kwi 14

niedziela, godz. 10:00, 11:30

bilety 20 zł
ulgowy 5-17 zł
Kup bilet

Warsztaty ogrodnicze

kwi 15

poniedziałek, godz. 17:30 - 19:00

Wstęp wolny
Czym charakteryzuje się linoryt? Jak stworzyć własny, unikalny projekt? Jak przejść wszystkie etapy jego tworzenia? Zapraszamy na kontynuację warsztatów linorytu. Nie musisz być artystą ani mieć do czynienia ze sztuką na co dzień żeby w nich uczestniczyć. Jedyne czego potrzebujemy od Ciebie to twój zapał, inspirację oraz wiosenną energię potrzebną do swoich fantazji nad motywem przewodnim warsztatów jakim ponowne będą zwierzęta Morza Bałtyckiego.

Nasze artystyczne działanie poświęcimy tym razem technice druku wypukłego jakim jest linoryt. To technika podobna do drzeworytu, z tą różnicą, że rysunek żłobi się w materiale jakim jest linoleum, zamiast w drewnie. Rysunek wycina się różnej grubości dłutami, a następnie pokrywa się farbą. Następnie, wykonuje się odbitkę za pomocą prasy drukarskiej, wałka lub... zwykłej łyżki.

Warsztaty rozpoczną się krótkim wprowadzeniem do technik graficznych. Omówimy charakterystyczne cechy linorytu, damy wskazówki jak stworzyć odpowiedni dla tej techniki projekt oraz unaocznimy poszczególne etapy pracy.

Warsztat poprowadzi Magdalena Hanysz - Stefańska - absolwentka PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku, dyplom z malarstwa w 1994. Obecnie w stopniu doktora habilitowanego prowadzi Pracownię Podstaw Grafiki Artystycznej na Wydziale Grafiki. Pełni również funkcję Kierownika Katedry Grafiki Artystycznej. Zdobyła między innymi wyróżnienie w prestiżowym konkursie na Tajwanie i Nagrodę Równorzędną w Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka w Jeleniej Górze. /fot. B. Żukowski/

Warsztaty odbywają się w związku z ogłoszeniem 9. Międzynarodowego Konkursu na Exlibris i Małą Formę Graficzną. Tematem tegorocznej edycji zmagań konkursowych są Zwierzęta Morza Bałtyckiego. W te sposób chcemy zwrócić uwagę na niezwykłych mieszkańców fal Bałtyku odznaczających się unikatową barwą, rozmiarami, jak i nazwą: kiełż, chełbia modra, bełtwa. To także impuls do sięgnięcia do archiwalnych map i atlasów, w których odwzorowano ówczesne wyobrażenia morskich mieszkańców, budzących trwogę najdzielniejszych żeglarzy.

Podczas warsztatów zapewniamy wszystkie potrzebne materiały (linoleum, dłuta, farby, papier etc.)
a przede wszystkim dobrą zespołową energię.

Udział w warsztacie możliwy jest po wcześniejszym zgłoszeniu swojego udziału drogą e-mailową oraz dokonaniu opłaty. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgodna na udział od rodziców lub opiekunów prawnych.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
- obowiązują zapisy wyspaskarbow@gak.gda.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij