Wiadomości

stat

Warsztaty "Dynamiczna Tożsamość"

Projekt prowadzony jest przez Fundację Citizen Project. Jego autorami są gdańscy animatorzy kultury: Beata Staszyńska i Onno Hansen.
Projekt prowadzony jest przez Fundację Citizen Project. Jego autorami są gdańscy animatorzy kultury: Beata Staszyńska i Onno Hansen. mat. prasowe

"Dynamiczna Tożsamość" to edukacyjny projekt interdyscyplinarny. W 2012 zorganizowaliśmy pilotażowe warsztaty interdyscyplinarne: dla uczniów, nauczycieli gimnazjum i otoczenia szkoły. Wynik, to program warsztatów dla gimnazjum, który skupia się na Internecie - środku społecznego przekazu i ma wywoływać refleksję, jak świadomie "być online" i jak interpretować innych online.Kim jesteśmy w Internecie, jest coraz ważniejsze dla naszej auto-definicji i dla opinii innych o nas. Niestety niewiele osób rozumie, jak nasza digitalna tożsamość dynamicznie buduje się i jak jest interpretowana. Przede wszystkim dla młodzieży, dla której świat online jest drugim domem, jest to duży problem. Technicznie świetnie sobie radzą, ale nie rozumieją, jak dużą cześć ich tożsamości tworzą komunikując i klikając online. Nie widzą, jak nowe dane i nowe konteksty ciągle zmienią ich tożsamość.

Nasza edukacja medialna to dialog międzypokoleniowy o wynikach korzystania z digitalnych środków masowego przekazu - przede wszystkim, jak to korzystanie wpłynie na naszą tożsamość, tę digitalną i tę rzeczywistą. Ważne pytania to: Kim jestem do teraz? Jak mam to interpretować? Ten dialog zorganizowano jako warsztaty interdyscyplinarne i badawcze, składające się z sześciu 90-minutowych bloków.

Program warsztatów skupia się na Internecie. Projekt wykorzystuje najnowsze międzynarodowe badania w dziedzinie obecności online oraz nową technologię (Augmented Reality), a także film i zdjęcia jako narrację obrazem. Głównym założeniem projektu jest to, że dane online na nasz temat są ważne: dane, którymi dzielimy się o sobie oraz dane, które o nas umieszczają inni użytkownicy. Z sumy tych wszystkich danych tworzy się i pojawia w sieci nasza digitalna tożsamość. Właśnie ona jest głównym tematem projektu.

Projekt prowadzony jest przez Fundację Citizen Project. Jego autorami są gdańscy animatorzy kultury - Beata StaszyńskaOnno Hansen.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dynamicznatozsamosc.org.

Sonda
Organizatorzy zapraszają do udziału w sondzie "Tożsamość Online - O co chodzi?" pod adresem www.dynamicznatozsamosc.org/sonda-2012.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

27

listopada

Alosza Awdiejew. Moje ulubi... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

29

listopada

Dwudziestolecie Sopockiego ... Sopot, Teatr Na Plaży

03

grudnia

Polita - musical 3D Live Gdynia, Teatr Muzyczny

Rozrywka

Za sukcesem filmu "Niepodległość" stoją twórcy z Trójmiasta
Trójmiejski wkład w film "Niepodległość"
Pierwsza odsłona Klif Fashion Friday Night za nami
Pierwsza odsłona Klif Fashion Friday Night

Kulinaria

Malika o wielokulturowości w kuchni
Malika o kulinarnej wielokulturowości
Kilkunastu szefów kuchni gotowało w szczytnym celu
Szefowie kuchni gotowali w szczytnym celu

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: Narracje i dużo koncertów
Planuj tydzień: koncerty i nie tylko