• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Warsztaty improwizacji z Różą

Warsztat: Potężny wiatr z Olą Fronc

Czas wielkiego handlu, kapryśny wiatr i magiczna chusta. Legenda Chusta z trzema węzłami to zaproszenie do poczucia wiatru w żaglach. Kapitan gdańskiego żaglowca o brązowo-czerwonych żaglach zaznał szczęścia i nieszczęścia, jego statek, załoga i żagle także. Dołączcie do spotkania dla całej rodziny z artystką Olą Fronc, razem stawimy czoła siejącemu zniszczenie wiatrowi, stwarzając żagiel wyposażony w ochronne obrazki, symbole i słowa, które pomagają dotrzeć do celu nawet w najgorszy sztorm. To co, spróbujemy zaczarować żagle 1 lub 2 grudnia? Zapraszamy całą rodziną na warsztaty w godz. 17:00-19:00.

Skąd nazwa Żabi Kruk? Jaką magie kryła chusta z trzema węzłami? Czego uczy do dziś Przypowieść o złocie? Odkryj krok po kroku legendy Gdańska podczas spacerów, warsztatów edukacyjnych i słuchowisk dla całej rodziny. Tej jesieni poznaj Almanach Legend Gdańskich. Liczba miejsc na wydarzenia ograniczona, wstęp bezpłatny.

Dlaczego legendy? Nie dawno, dawno temu, za górami, za lasami, a tuż obok w uliczkach, budynkach i zakątkach Gdańska działy się rzeczy niezwykłe. Legendy gdańskie kryją ziarno prawdy, w każdej z nich pojawiają się autentyczne postaci, konkretne miejsca, istniejące do dziś budowle. Jesienną porą dołączcie do odkrywania zapomnianych miejsc, historii i magii Gdańska.

Do każdej z trzech legend przygotowałem autorską trasę opowiada dziarski przewodnik Łukasz Darski Podczas spaceru, 30 listopada, związanego z Chustą z trzema węzłami odwiedzimy newralgiczne punkty dawnego portu Gdańskiego. Poznamy miejsca rozładunku i załadunku, przechowywania i ważenia towarów przybyłych droga wodną.

Projekt finansowany z dotacji Miasta Gdańska jest realizowany przez Gdańską Galerię Miejską dzięki wsparciu programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK.

Informacja o biletach

Opinie

Sprawdź się

W jakich latach dyrektorem Teatru Wybrzeże był Maciej Nowak?