• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
W Gdyni nie pada
PATRONAT

W Gdyni nie pada

"W Gdyni nie pada" - to zaklęcie kuracjuszy, letników i turystów przekazywane z pokolenia na pokolenie w każde lato, przez Gdynianki i Gdynian. "W Gdyni nie pada" to obietnica udanego urlopu, owocnego wypoczynku, dobrej zabawy, przygód i plażowych przyjemności. To marzenie o miejscu idealnym, jego idealnej aurze i przestrzeni na wszystko, co wraz z tłumem gości może ono pomieścić.

Nasza najnowsza ekspozycja to innowacyjna wystawa historyczno - sensoryczna, której koncepcja wykracza poza ramy współczesnego muzealnictwa. Będzie hołdem i listem miłosnym do gdyńskiego letniska na przestrzeni pierwszego trzydziestolecia XX w., a także jedną z pierwszych okazji do stworzenia ekspozycji w pełni i prawdziwie przyjaznej rodzinom i otwierając przestrzeń muzeum na potrzeby najmłodszych odbiorczyń i odbiorców.

Wyruszymy wspólnie w fascynującą podróż do czasów, w których na gdyńskich plażach dominowały pantalony i stylowe kapelusze. Zastanowimy się, czy Zatoka w tamtym czasie szumiała tak samo, dowiemy się do czego służyły kimona plażowe i jak sielankowe Orłowo mamiło swoimi urokami przyjezdnych
Nowatorska aranżacja wystawy, inspirowana naturą bałtyckiego wybrzeża i kuracyjną infrastrukturą z początku XX wieku, zaprojektowana jest w sposób, który umożliwi jej polisensoryczną eksplorację. Będzie można brykać, biegać, dotykać, zjeżdżać, hałasować - a przy okazji odkrywać fascynującą historię bałtyckiego wybrzeża.

Kuratorka wystawy, Małgorzata Bujak, swoją koncepcję oparła o najnowsze trendy w edukacji muzealnej, postawiła na innowacyjne rozwiązania wystawiennicze, dbając przy tym o specjalne potrzeby odbiorców. Efektem jej pracy będzie pierwsza tak wielozmysłowa ekspozycja, dostępna i atrakcyjna międzypokoleniowo, która mamy nadzieję nie tylko poszerzy wiedzę zwiedzających o dziejach gdyńskiego letniska, ale także będzie inspiracją do dyskusji na temat potrzeb stymulowania rozwoju u najmłodszych i zaangażowania instytucji kultury w tę wymagającą misję.

"W Gdyni nie pada" to odejście od przeładowanych multimediami ekspozycji muzealnych. To wystawa pełna eksponatów i ich replik, stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych odbiorcach, którzy potrzebują fizycznego kontaktu z przedmiotem. Poruszymy zmysły odwiedzających w zupełnie inny, naturalnie stymulujący i nie mniej efektywny sposób. Wystawie będzie towarzyszyć zróżnicowany program edukacyjny, przygotowany z myślą nie tylko o dzieciach, ale także o młodzieży, dorosłych i seniorach.

W GDYNI NIE PADA
Kuratorka: Małgorzata Bujak
Wernisaż: 6 lipca 2024 r. godz. 14:00
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni

Opinie

Sprawdź się

Statek S/S Sołdek był: