• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
The Best of Tina
PATRONAT

The Best of Lord Andrew Lloyd Webber: Największe przeboje króla musicalu (4 opinie)

Musical to forma muzyczna znajdująca w ostatnich latach coraz większe grono fanów i gorących miłośników. Najsłynniejsze musicale, jak np. "Evita", "Cats" czy "Upiór w Operze" znane są właściwie każdemu, a najsłynniejsze przeboje musicalowe nucimy czasem nie do końca zdając sobie sprawę skąd pochodzą. Czasem trafia się nam okazja, by o musicalu dowiedzieć się więcej a najnowsza propozycja muzyczna Jakuba Wociala i Tomasza Filipczaka pozwala nam poznać świat jednej z największych sław musicalowych - Lord Andrew Lloyd Webbera.

Relacja z imprezy

gru 20

środa, godz. 18:00

bilety 60 zł
ulgowy 50 zł
lut'24 24

sobota, godz. 19:00

Gdańsk Sopot,
bilety 129 - 399 zł
Kup bilet
Już za kilka tygodni, niedzielę 24 maja 2015 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, odbędzie się koncert pt. "Największe przeboje króla musicalu: The Best of Lord Andrew Lloyd Webber", prezentujący wybór największych przebojów znakomitego twórcy wielu znanych i cenionych musicali. Będzie to drugi z planowanego cyklu koncertów, które mają przybliżyć polskiej publiczności największe dokonania brytyjskiego klasyka.

koncerty w Trójmieście


"Największe przeboje króla musicalu" to koncert prezentujący przekrojowo twórczość autora tak znanych musicali jak "Evita", "Jesus Christ Superstar", czy wspomniany wcześniej "Upiór w Operze". Publiczność usłyszy znane przeboje musicalowe zarówno w klasycznych jak i zupełnie nieznanych, zaskakujących interpretacjach. Obok utworów zaśpiewanych w oryginale część wykonana będzie w języku polskim, w przekładach przygotowanych specjalnie na potrzeby tego wydarzenia.

Podczas ok. 90 minutowego koncertu wystąpią Jakub Wocial, Paulina Janczak, Edyta Krzemień oraz Wiktoria Maria Jabłońska. Przy fortepianie akompaniować im będzie Tomasz Filipczak, znany z produkcji telewizyjnych takich jak "Taniec z Gwiazdami" czy "Jaka to melodia", oraz wiolonczelistka Justyna Maliszek. Na scenie zaprezentuje się również tancerz Santiago Bello z autorską choreografią.

Patronat honorowy nad koncertem "Największe przeboje króla musicalu: The Best of Lord Andrew Lloyd Webber" objęła Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce. Patronat medialny sprawują RMF Classic, Gazeta Wyborcza, portale Trójmiasto.pl, O.pl i TerazTeatr.pl oraz miasto Gdańsk.

Bilety na koncert można zakupić w kasie Filharmonii Bałtyckiej (www.filharmonia.gda.pl) oraz na stronie www.bilety24.pl.
*Andrew Lloyd Webber urodził się w 1948 roku w Londynie. Jest światowej sławy kompozytorem i producentem musicali. Swe pierwsze dzieło, "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze" stworzył jeszcze podczas studiów. Poza dziełami wspomnianymi wyżej skomponował między innymi "Sunset Boulevard", "The Woman in White" czy "Love Never Dies". Jego największe dzieła grane są nieprzerwanie od blisko trzydziestu lat w dziesiątkach wersji językowych na scenach całego świata wraz z Broadwayem i West Endem. Liczbę wykonań poszczególnych spektakli liczy się w tysiącach a ilość sprzedanych płyt w milionach. W 1992 roku otrzymał za swe zasługi dla kultury brytyjskiej tytuł szlachecki.

Opinie (4)

 • Nie SIR tylko LORD

  Lord Andrew Lloyd Webber

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

  • 0 0

 • mam bileciory .... (1)

  ... ide ;-)
  mam nadzieje ze bedzie fajne

  • 0 0

  • i nie było fajnie...

   Spodziewałam się czegoś innego. Tak naprawdę był to recital P.Wociala, którego głos - moim zdaniem - nie pasował do niektórych utworów. Liczyłam na większy udział wspaniałych wokalistek, szczególnie P.E.Krzemień, którą miałam okazję podziwiać w "Upiorze w operze" w Teatrze Roma - była rewelacyjna!.

   • 0 0

 • bylem ... takie sobie

  poprawne ale bez szalu .... szkoda ze to w sumie recital tylko jednego faceta, ktory troche na sile spiewa partie meskie i zenskie. tym bardziej szkoda ze niewielki udzial mialy tez panie, ktore glosy mialy od pana 100 razy lepsze ...

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Gdzie w Trójmieście znajduje się Muzeum Kart Do Gry?