stat
Impreza już się odbyła

Teatr przy Stole | Oleg Bogajew Rosyjska poczta ludowa

15 czerwca - 15 sierpnia 2020

Wydarzenie Online
Wstęp wolny

22 - 29 sierpnia 2020

bilety 15 - 50 zł
ulgowy 10 - 35 zł
Kup bilet
W lipcu zapraszamy do Teatru przy Stole na spotkanie z dramatem rosyjskim. 13 lipca o godzinie 18.30 zaprezentujemy wzruszającą sztukę Olega Bogajewa obrazującą absurdalność ludzkiego losu w systemie sowieckim. Będzie to tekst pt. Rosyjska poczta ludowa i jak zapowiada autor w podtytule gabinet krzywych zwierciadeł dla samotnego emeryta. Dramat w przekładzie Tatiany Drzycimskiej czytać będą aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże: Marzena Nieczuja Urbańska, Krzysztof Gordon i Jacek Labijak. Opiekę reżyserską sprawuje Krzysztof Gordon, opieka artystyczna i prelekcja poprzedzająca spektakl prof. Małgorzata Jarmułowicz.

Obowiązują bezpłatne wejściówki. Można pobrać je w biurze TPS (pn-pt w godz. 12 -16, czw. 13-19) oraz w kawiarni Wolny Stolik (codziennie w godz. 12-23).
Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsca dla posiadacza wejściówki wygasa 20 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Prosimy o wcześniejsze przybycie.

Zapraszamy
 
Oleg Bogajew
Urodził się w 1970 r. w Sankt Petersburgu w rodzinie naukowców; od wielu lat mieszka w Jekaterynburgu. Pracował w teatrach jako montażysta sceny, oświetleniowiec, malarz. W 1993 roku zapisał się na seminarium dramaturgiczne, które w Jekaterynburskim Instytucie Teatralnym prowadzi Nikołaj Kolada. Bogajew jest autorem cieszących się popularnością groteskowych, fantasmagorycznych dramatów, w których podejmuje problem samotności ludzi starych. Ma na swoim koncie kilkanaście dramatów m.in. debiutancki Sansara oraz Telefunken, Wielki chiński mur, 33 szczęścia, Kto zabił monsieur Dantesa?, Tajny Związek Cyklistów i Martwe uszy. Jest laureatem kilku nagród, pisuje scenariusze filmowe.
Pomorska.pl
 
Rosyjska poczta ludowa to portret staruszka z zapadłej prowincji, broniącego się przed opuszczeniem i degradacją za pomocą cudownie wolnej wyobraźni. Zamiast wylewać żale Igor Żukow, wdowiec, emeryt zabija swoją samotność pisaniem listów do wyimaginowanych przyjaciół. Nagle w jego ciasnym pokoju zjawiają się koledzy albo królowa angielska Elżbieta II, Lenin albo dyrektor telewizji centralnej tym samym nędza staje się mniej widoczna, a samotność mniej dotkliwa.

To wzruszający dramat pokazujący absurd ludzkiego losu w systemie sowieckim.
Rosyjska poczta ludowa została opublikowana w 1997 roku na łamach Dramaturga. Sztukę uhonorowano w tym samym roku prestiżową nagrodą AntyBooker. W 2001 roku opowieść o Iwanie Żukowie zdobyła Golden Mask Award for Best Production słynnego londyńskiego teatru Royal Court. Kolejne realizacje dramatu Bogajewa powstały m.in. w Anglii (Old Red Lion Theatre, Sputnik Theatre), w Stanach Zjednoczonych (waszyngtońskie Studio Theatre), w Kanadzie, Niemczech, Francji i Bułgarii.
Opracowanie na podstawie: adit.art.pl; pomorska.pl

Prosimy o zapoznanie się z obowiązującym regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach.

Informacja o biletach

Obowiązują bezpłatne wejściówki. Można pobrać je w biurze TPS (pn – pt w godz. 12 -16, czw. 13-19) oraz w kawiarni Wolny Stolik (codziennie w godz. 12-23).
Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsca dla posiadacza wejściówki wygasa 20 minut przed rozpoczęciem wykładu. Prosimy o wcześniejsze przybycie.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Gdzie przechowywany jest obecnie księgozbiór Johanna Uphagena?