• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Teatr Muzyczny gra w wakacje, premiera "Mistrza i Małgorzaty" przełożona

Łukasz Rudziński
9 czerwca 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
Komedia "The Big Bang" grana będzie w Teatrze Muzycznym na przełomie lipca i sierpnia. Spektakl przeniesiony zostanie ze Sceny Kameralnej na Nową Scenę. Komedia "The Big Bang" grana będzie w Teatrze Muzycznym na przełomie lipca i sierpnia. Spektakl przeniesiony zostanie ze Sceny Kameralnej na Nową Scenę.

Teatr Muzyczny w Gdyni nie będzie czekał do jesieni i wraca do gry już w drugiej połowie lipca. W wakacje obejrzymy cztery spektakle przeniesione na większe sceny ze Sceny Kameralnej i Nowej Sceny. Niestety kilkumiesięczne zamknięcie teatru, który grając generuje większość swojego budżetu, wymusza spore zmiany w repertuarze. Premiera "Mistrza i Małgorzaty" przeniesiona zostanie na wrzesień 2021 roku.Spektakle teatralne "na żywo" w najbliższym czasie


Kolejne teatry ogłaszają swój program na najbliższe tygodnie. Teatr Muzyczny w Gdyni wraca do grania z czterema komediowymi tytułami. Z Nowej Sceny na Dużą Scenę trafi farsa "Okno na parlament" Raya Cooneya w reżyserii Marcina Sławińskiego (24-26 lipca). Podobnie jest w przypadku farsy, w której w finale decydują widzowie - "Szalone nożyczki" Paula Portnera w reżyserii Macieja Korwina (31 lipca - 2 sierpnia). Na Dużej Scenie obejrzeć będzie można też brawurowy musical "Avenue Q" Roberta Lopeza i Jeffa Marxa, wyreżyserowany przez Magdalenę Miklasz (7-9 sierpnia).

Z kolei ze Sceny Kameralnej na Nową Scenę wędruje dowcipna, pełna kreatywnych pomysłów komedia "The Big Bang" Boyda Grahama w reżyserii Tomasza Dutkiewicza (31 lipca - 2 sierpnia). Dlaczego na deski Muzycznego nie wróciły na razie największe musicalowe produkcje Dużej Sceny?

- Wracamy do grania mniejszych tytułów przeniesionych na Dużą Scenę, bo próbujemy dostosować się do sytuacji, która nas otacza. Trzeba sobie uzmysłowić, że nasza sytuacja jest o wiele trudniejsza niż teatrów dramatycznych. Nasze największe produkcje to 100 osób na scenie i drugie tyle za kulisami. Mamy nadzieję, że jesienią ograniczenia liczby widzów na widowni zostaną zniesione. W innym wypadku granie tych tytułów nie będzie możliwe bez renegocjacji umów i gaż aktorskich. Po raz kolejny okazało się, że jesteśmy ofiarami własnego sukcesu, bo dotacje nie wystarczą nam nawet na opłaty stałe, a produkcja spektakli możliwa jest tylko dzięki nadwyżkom budżetowym, generowanym przez wpływy z biletów i wynajmu naszych scen. W obecnej sytuacji jesteśmy zmuszeni dokonać sporych zmian w naszych planach. Na szczęście cały czas otrzymujemy pomoc z Urzędu Marszałkowskiego - mówi Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.
Na Dużą Scenę z Nowej Sceny trafi latem m.in. brawurowy musical "Avenue Q". Spektakl oglądać można od 7 do 9 sierpnia. Na Dużą Scenę z Nowej Sceny trafi latem m.in. brawurowy musical "Avenue Q". Spektakl oglądać można od 7 do 9 sierpnia.
Właśnie dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego jeszcze w sierpniu przez 10 dni rejestrowany będzie bez publiczności musical "Piotruś Pan" w reżyserii Janusza Józefowicza. Powstać ma profesjonalne nagranie dystrybuowane w formie płyty DVD. Również w sierpniu rejestracji doczeka się "Brzechwa dla dzieci" w reżyserii Bernarda Szyca. Jednak na pierwsze spektakle dla młodszych widzów, grane na żywo, trzeba będzie poczekać do jesieni.

Niestety dobre wieści nie dotyczą planów premierowych, które z uwagi na kilkumiesięczny przestój teatru i związane z nim straty finansowe musiały zostać zmodyfikowane. Przeniesiona na wrzesień 2021 roku zostanie premiera "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa w reżyserii Janusza Józefowicza. Co więcej, w najbliższych latach spodziewać się można tylko jednej dużej premiery w sezonie. W tej sytuacji z wiosny 2021 roku na wrzesień 2022 roku przeniesiona zostanie premiera musicalu "Something Rotten!", a wyczekiwana premiera kolejnej produkcji Wojciecha Kościelniaka "Quo Vadis" wyprodukowana zostanie przez Teatr Muzyczny we wrześniu 2023 roku.

- W przypadku "Mistrza i Małgorzaty" gotowa jest muzyka, scenografia, mamy też komplet piosenek napisanych przez Andrzeja Poniedzielskiego. Niestety nie jesteśmy w stanie ponieść teraz kosztu tej premiery, dlatego zostaje ona przełożona o rok. Z tego samego powodu ograniczymy liczbę premier na Dużej Scenie także w kolejnych latach - dodaje dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.
W 2020 roku czeka nas natomiast jeszcze zaplanowana pierwotnie na marzec tego roku premiera "Księgi Dżungli" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Spektakl doczeka się premiery w październiku. Tradycyjnie już 31 grudnia planowany jest okolicznościowy Koncert Sylwestrowy, grany na bis w styczniu.

Zamów jedzenie na telefon


Bilety na letnie propozycje Teatru Muzycznego są już w sprzedaży, która odbywa się wyłącznie online. Ze sprzedaży biletów na spektakle przeniesione na Dużą Scenę wyłączony jest drugi balkon. Za bilety na miejsca na parterze, amfiteatrze i w lożach zapłacimy 90 zł (bilet normalny) i 70 zł (bilet ulgowy). Koszt miejsca na I balkonie to analogicznie 80 zł i 60 zł. Z kolei bilety na "The Big Bang" na Nowej Scenie kosztują 70 zł (normalne) i 50 zł (ulgowe).

Miejsca

Spektakle

Opinie (34) 1 zablokowana

 • Do bani

  najlepsze są spektakle na dużą scene których nie będzie nie wiadomo do kiedy.

  • 10 2

 • Szkoda, że nie ćwiczyli zdalnie Mistrza i Małgorzaty

  Komunikując się przez internet w XXI wieku... Tyle wolnego czasu było...

  • 12 11

 • No pewnie, przeciez mogli tanczyc tez przez telefon...

  • 9 4

 • ja niezbyt rozumiem robienie wakacji w teatrach

  to sezon turystyczny i na całym świecie teatry wtedy zarabiają najwięcej

  ale może dlatego, ze tam nie dostają kasy z naszych podatków?

  • 24 2

 • A będzie zwrot biletów

  za Mistrza i Małgorzatę?

  • 5 0

 • Pod koniec marca przesyłali zwroty pieniędzy.

  Wolałem przebukowanie biletu, ale nie było takiej opcji.

  • 2 5

 • Teatr Muzyczny jest akurat rentowny i z samych biletów zarabia na siebie.

  Tym bardziej zaskakujące jest dodatkowe dotowanie tej spółki. No, ale jak GCF puszczający Zenka i 365 dni może dostawać pieniądze na "promowanie kultury i sztuki", to niewiele mnie już zaskakuje.

  • 6 2

 • Nauka choreografii we własnym zakresie? Jaki problem? Wielu miało takie próby...

  • 4 1

 • Ale o jakich teatrach piszesz? Wybrzeże od lat gra CALE wakacje i to po kilka tytułów dziennie, na kilku scenach - Gdańsk, Sopot, Pruszcz. Miejski gral w Darze Pomorza, na Scenie Letniej albo u siebie. Muzyczny też gra kilka spektakli latem (dużo mniej niż w sezonie, ale jednak gra).

  • 3 2

 • Żenada, że tak kameralne spektakle przenoszą na dużą scenę - zero przyjemności z oglądania, bo te spektakle nie nadają się do grania na dużej scenie!!! Odradzam

  • 9 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

11 zł
wystawa

Moda i reklama w PRL-u

wystawa

Wystawa modeli statków na Sołdku (1 opinia)

20 zł
wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Czego symbolem jest opłatek wigilijny?

 

Najczęściej czytane