• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Tajemnice Gdańska. Masoni z Dolnego Miasta. Rytuał inicjacji do loży.

 • niedziela, 30 czerwca 2024, godz. 16:00 - 18:45
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Przed Hotelem Sadova, ul. Łąkowa 60
  Organizator: Active Days
 • Bilety
  45 ,
  ulgowy 20 ,
  w przedsprzedaży  35
  Informacje o biletach  »
  sprzedaż: 509-214-048

Loża obita na niebiesko, jak i tron po środku. Na ołtarzu trzy świece ustawione w trójkąt od trzech części świata, od północy kompas, księga ewangelii i trzy drewniane młotki. Po prawej stronie tronu słońce, po lewej księżyc, trzy miejsca na prawo poniżej tronu, stół przykryty niebieskim suknem, na nim ustawy i księga budownicza loży, dwie kolumny Boaz i Jakin spiżowego koloru ustawione jedna na południe, druga na północ.

27 lipca - 4 sierpnia 2024, godz. 18:00 - 20:30

Gdańsk, Przed Hotelem Sadova ul....
bilety 45 zł
ulgowy 20 zł
przedsprzedaż 35 zł
sie 24

sobota, godz. 12:00

Gdańsk, ul. Łąkowa 1-2 wejście...
Wstęp wolny
Mistrz zaczyna:
Wprowadzić Światowego (kandydat na ucznia).
Brat Straszny wprowadza. Wchodzi po trzy kroki naprzód, stawiając nogę prawą naprzód, lewą za nią, na kształt węgielnicy.
Tak zaczyna się podróż światowego przez cztery żywioły: ziemię, powietrze, wodę i ogień. Żeby umarł dla świata i narodził się na nowo jako Mason.
A Ty jesteś gotowa/gotowy na podróż przez cztery żywioły, żeby dowiedzieć się jak dalej przebiegał rytuał inicjacji? Zapraszam Cię w podróż po tajemnicach masońskich. O ich symbolach i znakach. O zasadach i rytuałach? O tym kim byli? O gdańskich lożach, wielkich mistrzach i o śladach, które pozostały po ich historii. Gotowa? Gotowy? To najpierw zawiążę Ci oczy
A wszystko to wydarzy się w Oranżerii hotelu Dwór Uphagena na Dolnym Mieście ul. Kieturakisa 1. Niedaleko pierwszej siedziby Loży Eugenia Pod Ukoronowanym Lwem i tam zaczniemy nasz spacer po dzielnicy. Dzielnicy która pędzi do przodu! Zobaczysz jej dwa oblicza. Stare i nowe oraz jak można je pięknie połączyć. Postaramy się odpowiedzieć na kilka pytań.
Kim byli masoni z Dolnego Miasta? Czy wpływali na losy miasta? Jak wyglądała procedura przejścia? Gdzie mieściła się pierwsza siedziba loży Eugenia pod ukoronowanym Lwem? Komu zależało na powołaniu Gdańskiego Monopolu Tytoniowego? Jaki słynny karabin powstawał w Królewskiej Fabryce Karabinów? Jak wyglądały i ile kosztowały samochody Hudson i Essex w czasach Wolnego Miasta Gdańska? To tylko początek opowieści
A zakończymy w perełce dzielnicy, w pięknie odrestaurowanym Dworze Uphagena. Dziś jest tam nowoczesny hotel z wnętrzami łączącymi nowe ze starym. Zajdziemy tam zobaczyć piękne wnętrza, rozsiąść się wygodnie w Oranżerii i dokładnie poznać rytuał inicjacji do loży masońskiej.
Plan spaceru:
1. Skąd się wzięli masoni, ich tajemne symbole i znaki na Dolnym Mieście?
2. Ślady po siedzibie Loży masońskiej kim była Eugenia pod ukoronowanym Lwem?
3. Gdański Monopol Tytoniowy kto kontrolował rynek?
4. Królewska Fabryka Karabinów co zrobić z peruwiańskim zamówieniem na 50 tys, karabinów?
5. Dwór Uphagenów odrestaurowana perła dzielnicy. Wejdziemy do środka żeby dowiedzieć się jak wyglądał rytuał inicjacji do loży jak szczegółowo wyglądała podróż przez cztery żywioły? Opowiem i pokażę slajdy.
Spacer składa się z dwóch części:
1. Spacer po dzielnicy ok. 1,5 godz.
2. Rytuał inicjacji do loży z prezentacja slajdów ok. 1 godz.
Informacje:
Koszt:
35 zł/os. Dzieci do lat 18: 20 zł/os.
Płatne przelewem przed spacerem.
Gotówka na miejscu 45 i 25 zł.
Zbiórka:
Na placu przed Hotelem Sadova ul. Łąkowa 60. Kończymy w Dworze Uphagena. Kawiarnia udostępnia nam salę więc miło będzie jeśli zamówisz coś do picia czy co tam lubisz.
Zapisy i bilety:
https://opowiedzmiswojahistorie.pl/dolne-miasto-i-jego.../

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  45 zł
 • Bilet ulgowy
  20 zł
 • Kontakt
  509-214-048
 • Przedsprzedaż
  35 zł
Kontakt:
Krzysztof Kowalczyk
tel. 509214048

Opinie

Sprawdź się

Gdzie słynny pisarz Günter Grass, laureat literackiej Nagrody Nobla, ma w Gdańsku swój pomnik razem z Oskarem - bohaterem "Blaszanego bębenka"?