stat
Impreza już się odbyła

TaKeTiNa - warsztat pokazowy

Zapraszamy na Wieczorny warsztat z TaKeTiNy® (TaKeTiNa (official) prowadzony przez Jowan Czerkas.

1 kwietnia - 6 maja 2020, godz. 8:00 - 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
kwi 19

niedziela, godz. 10:00, 11:30

bilety 8-36 zł
Kup bilet
Warsztat ma charakter pokazowy -> Aby w pełni odczuć korzyści płynące z TaKeTiNy, zalecany jest conajmniej 2-dniowy warsztat. Taki zamierzamy zoorganizowć w Kwietniu, a dzięki temu wydarzeniu, chcemy przybliżyć TaKeTiNe trójmiastu.

Czym jest TaKeTiNa®?

W moim odczuciu to bardzo niekonwecjonalna i intuicyjna metoda tworzenia rytmu swoim ciałem (poprzez, śpiew, klaskanie, tupanie). Na zajęciach, w których uczestniczyłem szczególnie urzekła mnie duża doza spokoju i cierpliwości z jaką wchodzimy w rytm i go wspólnie rozwijamy:) Uwielbiam, wszystko co pokazuje, że muzykowanie staje się łatwe i naturalne a taka właśnie jest TaKeTiNa.
W Praktyce wygląda to tak, że wyruszamy razem w około 3-godzinny trans muzyczny, oparty na wspólnym budowaniu rytmu. Spotkanie zakończymy relaksacją przy gongu.

Bardziej oficjalnie:

TaKeTiNa® została stworzona przez austriackiego muzyka, kompozytora oraz pedagoga rytmu Reinharda Flatischlera i stosowana jest w praktyce od ponad 40 lat. Zakłada on, że każdy człowiek ma talent rytmiczny, który efektywnie można odkryć oraz rozwijać poprzez TaKeTiNę.

TaKeTiNa® jest procesem aktywującym muzyczny potencjał człowieka poprzez rytm. Jest drogą w której doświadczanie rytmu jest ściśle powiązane z rozwojem osobistym. Umożliwia 'wejście' w rytm w najbardziej naturalny sposób prowadząc bezpośrednio do doznań rytmicznych archetypów, które istnieją w nas i otaczającym nas świecie. Poprzez synchronizację rytmu prostych kroków, klaskania i śpiewu w TaKeTiNie® ciało staje wielopoziomowym, wielorytmicznym i wielogłosowym instrumentem muzycznym, co czyni przeżycie rytmu bardziej intensywnym i bezpośrednim.

Jak doświadczyć wielopoziomowości rytmu poprzez TaKeTiNę®?

Poprzez śpiew, układy kroków i klaskanie uczestnicy wprowadzani są stopniowo w trzy równoczesne poziomy rytmu. Bęben basowy wspiera i stabilizuje rytm kroków. Śpiew, klaskanie i ruch są wspierane słowami prowadzącego skierowanymi do grupy uczestników oraz grą na afro- brazylijskim łuku muzycznym: Berimbao. W taki sposób budowana jest stopniowo wielowarstwowa i złożona przestrzeń umożliwiająca doświadczenie przeżycia rytmu wszystkimi zmysłami.

Każdy uczestnik buduje, uczy się i wchodzi indywidulanie w wielopoziomowy rytm we własnym czasie jednocześnie budując rytm grupy. Wypada z rytmu (faza chaosu) i odnajduje go na nowo (faza stabilizacji) ostatecznie osiągając stan fundamentalnej rytmicznej stabilności, która doprowadza do stanu głębokiego odprężenia.

Do kogo skierowana jest TaKeTiNa®?

Poprzez tworzenie wielopoziomowości rytmu w indywidualnej przestrzeni każdego uczestnika oraz jego rozwoju w grupie TaKeTiNa® jest doskonałym procesem doświadczania i doskonalenia umiejętności rytmicznych zarówno dla osób, które są profesjonalnymi muzykami, jak i dla tych, którzy muzycznego wykształcenia nie posiadają.

TaKeTiNie® jest zatem dla tych, którzy chcieliby:

- rozwijać swoje rytmiczne umiejętności,
- poznać siebie i odnaleźć swój własny rytm
- wzmocnić i wykorzystać swój osobisty potencjał
- rozwijać umiejętności w zakresie kreatywnego stawiania i rozszerzania własnych granic
- rozwijać metody relaksacji niwelując efekty codziennego stresu oraz 'Burnout'
- aktywnie zajmować się muzyką.

Proces TaKeTiNy® nie jest po prostu metodą nauki muzyki lub rytmu - wiąże się zarówno z poznaniem samego siebie, jak i innych. Wszystko, co utrudnia nam życie ujawni się w procesie jako rytmiczne kłopoty, które mogą jednak zostać rozwiązane i przekształcone - w przestrzeni polirytmicznej (przypis autora) - w TaKeTiNie®
Reinhard Flatischler

Informacja o biletach

dobrowolna opłata

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Główna siedziba Muzeum Narodowego przy ul. Toruńskiej 1 znajduje się w gmachu należących niegdyś do: