• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Święto Niepodległości

Podniesienie flagi i hymn - a następnie moc atrakcji dla małych i dużych. Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w Hevelianum!

Relacja z imprezy

Zaśpiewacie pieśni patriotyczne, obejrzycie pokaz polskich mundurów, dowiecie się, jak chronić klimat Polski i przyjrzycie się wyjątkowym polskim aparatom fotograficznym podczas wernisażu ich wystawy.

Szczegółowy program obchodów Święta Niepodległości w Hevelianum:

Majdan  - start 12:00
Powitanie i część oficjalna.
Podniesienie flagi i odśpiewanie hymnu.
Salwa w wykonaniu Garnizonu Gdańsk.

Wozownia Artyleryjska, Sala Haxo - około 12:30 do 14:00
Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Cappellą Gedanensis i zespołami wokalnymi z Pałacu Młodzieży. Podczas tej części laureatom konkursu plastycznego Pałacu Młodzieży pt. "Kolory Niepodległości" zostaną wręczone nagrody. Całość uświetni pokaz polskich mundurów z dwudziestolecia międzywojennego i Kampanii Wrześniowej w wykonaniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych FORT.

Wozownia Artyleryjska, Sala Strakowskiego - 14:00
Wernisaż wystawy "Polskie Aparaty Fotograficzne".
O tym, że Polska miała i ma dokonania w dziedzinie konstrukcji aparatów fotograficznych, przekonają się odwiedzający wystawę "Polskie Aparaty Fotograficzne". Eksponaty pochodzą z kolekcji: fotoreportera Grzegorza Mehringa, Anny Bednarek i Rodziny Państwa Mazurów. Na wernisażu pojawią się goście specjalni m.in. Anna Bednarek, wnuczka Pawła Sobkowskiego właściciela fabryki "Kamera Polska" z Chodzieży i Mariusz Jedynak, autor Katalogu "Polskie Aparaty Fotograficzne 1953 - 1985".

Koszary Schronowe, Sala Kolumba - 14:00
Nauka po polsku - Pokaz naukowy "Dbam o klimat"
10 listopada to także Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki. Tego dnia świętujemy ideę angażowania wszystkich ludzi w naukę i technologię, zachęcając do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ramach SPIN zapraszamy na wykład naukowy "Dbam o klimat". Podczas energetycznego pokazu naukowego zmierzycie się z siłą wiatru, zajrzycie w głąb ziemi i dowiecie się, czy słońce i woda mogą nam dać energię. Przybywajcie do Hevelianum i dołączcie do drużyny Eko Bohaterów! 

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który słynny polski reżyser rozpoczynał karierę teatralną w Teatrze Wybrzeże?