stat
Impreza już się odbyła

Świeckie rodzicielstwo - rytuały

Przez ostatnie 2 lata, z inicjatywy Magdaleny Milewskiej - psycholożki, pedagożki, psychoterapeutki, w Krytyka Polityczna - ŚWIETLICA W TRÓJMIEŚCIE odbywały się spotkania nieformalnej grupy „Świeckie Rodzicielstwo”.

W rozmowach uczestniczyli rodzice, którzy podjęli świadomą decyzję o nie wysyłaniu swoich dzieci na lekcje religii i/lub o nie uczestniczeniu w sformalizowanych obrzędach kościelnych. Nie od dziś wiadomo, że z wyzwaniami i trudnościami łatwiej radzić sobie wspólnie. Uczestnicy/-czki dzielili się swoimi doświadczeniami i omawiali poszczególne przypadki, z jakimi oni sami lub ich dzieci spotykali się w szkole czy u dziadków na Wigilii.

Zapis wniosków z prowadzonych dyskusji, konkretne informacje i inspiracje znajdziecie na blogu: www.swieckierodzicielstwo.pl

Po przerwie wracamy do spotkań grupy Świeckiego Rodzicielstwa. Tym razem w ramach 5 spotkań zapraszamy do wspólnego tworzenia świeckich rytuałów.

Rezygnacja z udziału w obrzędach religijnych nie musi oznaczać rezygnacji ze wspólnego świętowania - celebracji szczególnych momentów w życiu naszych dzieci czy funkcjonowania rodziny.

W grupie zastanowimy się, jakie wydarzenia chcemy świętować i jak możemy podkreślić ich wyjątkowy charakter. Zapraszamy do wymiany pomysłów, wspólnego szukania inspiracji, a przede wszystkim do spotkania z osobami, które myślą podobnie :)

Daty kolejnych spotkań:

środa, 6.11
środa, 27.11

Spotkania prowadzi Magdalena Milewska
http://www.magdalena-milewska.pl/

Spotkania, które się odbyły:
czwartek, 26 września 2019.
środa, 9 października 2019.


Udział BEZPŁATNY

Zadanie dofinansowane jest ze środków Miasto Gdańsk, w ramach programu Dom Sąsiedzki KULTURA przy Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Grafika ukraińskiego artysty Vasilija Muszika: https://crea87.livejournal.com/photo/album/372/?mode=view&id=333376&page=6

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Najlepszy film Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymuje: