stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Superhero - Natalia Woźniak

Zapraszamy na otwarcie wystawy Natalii Woźniak zatytułowanej "Superhero". Projekt "Superhero" to fotograficzna instalacja składająca się z 24 obrazów opakowanych w charakterystyczny dla miejsca, w których powstały sposób.

Wystawa ilustracji Offedirko

1 czerwca - 1 lipca 2019, godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Duet: A. Gewartowska / Maciej Siemoński

25 października - 9 listopada 2019

Gdańsk,
Wstęp wolny
Projekt opowiada o niezwykłej i często niedocenianej sile fizycznej i psychicznej kobiet. Poprzez umieszczenie fotografii w foliowych workach projekt zwraca uwagę na uprzedmiotowienie kobiet- odmawia się nam sprawczości, jesteśmy postrzegane z zewnątrz, a nasza świadomość, nasze myśli i uczucia są całkowicie pomijane. Kobieta staje się tylko elementem, przedmiotem.

"Narzekamy kiedy siedzimy za długo przy swoich komputerach na ból pleców. Marudzimy kiedy musimy czekać na autobus dłużej niż 5 minut i nie doceniamy, ze po pracy mamy jeszcze siłę na długie spacery z rodziną. Najbardziej marzy nam się praca od 8 do 15 oczywiście od poniedziałku do piątku, bo jak to pracować w weekend? Nie lubimy kiedy się na rozkazuje, bo przecież jesteśmy wolnymi ludźmi.

Dlaczego ktoś ma nas do czegoś zmuszać? Co z sytuacją kiedy to los jest Twoim 'szefem' i dochodzi do momentu w których musisz odłożyć wszystkie swoje marzenia w szary kąt. Kiedy stajesz się przedmiotem, a nikt nie docenia siły którą wkładasz w codzienne życie. Doceniajmy."

Projekt prezentowany był na:
Wystawa ,,Same baby" 24.01.2018 , Studio 57
Wystawa ,,Metropolitanka" 9-18.02.2018 CSW Łaźnia

Natalia Woźniak - artystka fotografik, studentka Fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Od dziesięciu lat rozwija miłość do fotografii. Przechodzi przez życie ze swoimi ideałami nie zważając na trendy i "wymogi społeczeństwa". Posiada osobistą wizję życia i bezustannie dąży do jej realizacji.
Strona autorska: www.na-xx.com
Założycielka projektu społecznego ,,Gwiazdozbiór"
www.facebook.com/projektgwiazdozbior
https://www.na-xx.com/blog
https://www.instagram.com/naxx.photo/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który z teatralnych budynków w Trójmieście w "Blaszanym Bębenku" Güntera Grassa nazwany został "młynkiem do kawy"?