stat
Impreza już się odbyła

Stanisław Olesiejuk - 40-lecie pracy artystycznej

Serdecznie zapraszamy na wystawę rysunków Stanisława Olesiejuka z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej pt. "Alien (Obcy)". Podczas uroczystości zostanie wręczona Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury.

Wystawa Alien ( Obcy) to cykl 17 rysunków z 2017 roku wykonanych tuszem na czarnym kartonie ( 100 x 70). W sensie ideowym nawiązują do ingerencji obcej, a jednocześnie zbliżonej formy. W założeniu plastycznym jest to fragment tego samego elementu, który ingeruje w formę pełną. Prace w stylu minimalizmu konstruktywistycznego. Synteza formy i koloru.

Stanisław Olesiejuk urodzony 17 listopada 1956 roku. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida ( 1976) i Instytut Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie ( 1980). Uczeń Mariana Stelmasika, Ryszarda Winiarskiego, Koji Kamoji, Maksymiliana Snocha, Bogumiła Zagajewskiego. Dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Mariana Stelmasika . Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym olejnym, pastelu, gwaszu, rysunku i grafice warsztatowej. Zrealizował 77 wystawy indywidualne i wziął udział w ponad 200 wystawach zbiorowych.
Należy do ZPAP, ZPAMiG, SPP, PSEP, GTPS.

Wystawa czynna: 25 września - 6 października

UWAGA: ze względu na sytuację epidemiologiczną na wernisażu obowiązuje ograniczona ilość miejsc do 25 osób. Rezerwacje prosimy wysyłać na adres info@gtps.art.pl.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile placówek liczy Muzeum Narodowe w Gdańsku?