stat
Impreza już się odbyła

Sprawa Danki (33 opinie)

Relacja z imprezy

Perła

lis 30

sobota, godz. 19.00

Kto się boi Virginii Woolf?

gru 19

czwartek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 25 zł
Kup bilet
Grupa teatralna z gdańskiego aresztu "Per aspera ad astra"
Sprawa Danki

Premiera: 30 maja

W sztuce przedstawiony jest sposób prowadzenia śledztwa przez władze komunistyczne wobec żołnierzy AK na przykładzie sanitariuszki Danuty "Inki" Siedzikówny.

Jest to efekt zrealizowanego na terenie Aresztu Śledczego w Gdańsku programu resocjalizacji pt.: "Powrót do historii". Na podkreślenie zasługuje fakt, że scenariusz przedstawienia i teksty wszystkich piosenek wyszły spod pióra przebywających w naszym areszcie osadzonych.

Trójmiejska artystka Izabela (Islet) Laskowska stworzyła muzykę do tego spektaklu, a Anna Dauksza-Wołkowicz wspierała swoją wiedzą i doświadczeniem działania reżyserskie osadzonej Anny i prowadziła zajęcia w zakresie sztuk teatralnych i ruchowych.

W role aktorskie wcielił się także kapelan gdańskiego aresztu ks. Krzysztof Ławrukajtis, który wraz z osadzonymi zagrał rolę szer. Borkowskiego, oraz ks. Mariana Prusaka. Kpt. Adrian Głań wraz z mł. chor. Maksymą Langowską koordynowali całe przedsięwzięcie.

Podczas XXVIII Ogólnopolskiego i XVI Międzynarodowego Przegląd Sztuki Więziennej w Sztumie spektakl zdobył drugą nagrodę.

Opinie (33) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Kiedy dokładnie rozpoczęła działalność Opera Leśna w Sopocie?