stat
Impreza już się odbyła

Sprawa Danki (33 opinie)

Relacja z imprezy

sie 21

piątek, godz. 20:00

bilety 45 zł
ulgowy 35 zł
Kup bilet
paź 12

poniedziałek, godz. 17:30

Gdynia,
bilety 85 - 155 zł
Kup bilet
Grupa teatralna z gdańskiego aresztu "Per aspera ad astra"
Sprawa Danki

Premiera: 30 maja

W sztuce przedstawiony jest sposób prowadzenia śledztwa przez władze komunistyczne wobec żołnierzy AK na przykładzie sanitariuszki Danuty "Inki" Siedzikówny.

Jest to efekt zrealizowanego na terenie Aresztu Śledczego w Gdańsku programu resocjalizacji pt.: "Powrót do historii". Na podkreślenie zasługuje fakt, że scenariusz przedstawienia i teksty wszystkich piosenek wyszły spod pióra przebywających w naszym areszcie osadzonych.

Trójmiejska artystka Izabela (Islet) Laskowska stworzyła muzykę do tego spektaklu, a Anna Dauksza-Wołkowicz wspierała swoją wiedzą i doświadczeniem działania reżyserskie osadzonej Anny i prowadziła zajęcia w zakresie sztuk teatralnych i ruchowych.

W role aktorskie wcielił się także kapelan gdańskiego aresztu ks. Krzysztof Ławrukajtis, który wraz z osadzonymi zagrał rolę szer. Borkowskiego, oraz ks. Mariana Prusaka. Kpt. Adrian Głań wraz z mł. chor. Maksymą Langowską koordynowali całe przedsięwzięcie.

Podczas XXVIII Ogólnopolskiego i XVI Międzynarodowego Przegląd Sztuki Więziennej w Sztumie spektakl zdobył drugą nagrodę.

Opinie (33) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W ilu językach można wysłuchac opowieści o historii Katowni, siedzibie Muzeum Bursztynu w Gdańsku?