• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie z Normanem Daviesem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Normanem Daviesem, wybitnym historykiem, autorem przełomowego "Powstania '44", jednego z najlepszych znawców historii Europy. Spotkanie odbędzie się w Teatrze Muzycznym 19 października o godzinie 12.00 na Nowej Scenie. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

w każdą środę (do 14.12), godz. 18:30 - 20:30

Gdańsk,
bilety 20 zł
Wydanie autobiografii profesora "Norman Davies. Sam o sobie" jest okazją do jego wizyty w Polsce.

"Norman Davies. Sam o sobie" rozmowa o najnowszej i jedynej w dorobku twórcy biografii. Autor ponad 20 książek przetłumaczonych na ponad 30 języków, profesor Uniwersytetów Oxford i Cambridge, doktor honoris causa 7 Uczelni.

Norman Davies - naukowiec, podróżnik i pisarz, szczęśliwiec i mistrz we wpadaniu z deszczu pod rynnę, syn i brat, mąż i ojciec oraz - last but not least - świadek historii. Adwokat pokrewieństwa między historią a literaturą. Autor bestsellerów,m.in.: Boże igrzysko. Historia Polski, Powstanie '44, Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo, Orzeł biały, czerwona gwiazda. Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920, Zaginione królestwa, Na krańce świata. Podróż historyka przez historię.

Kiedy się urodził, mama karmiła go za pomocą wiecznego pióra z pompką. Nie wierzono, że przeżyje. Uwielbiał podróże i świeże powietrze. Po studiach na Oksfordzie chciał zostać... przewodnikiem górskim. Sport miał we krwi. Nie znosił wylegiwania się na plaży, za to uwielbiał samodzielnie prać koszule w wannie i prasować je, stojąc na balkonie z widokiem na Pacyfik. Wybitny historyk, autor przełomowego Powstania '44, jeden z najlepszych znawców Europy Wschodniej, wnikliwy obserwator rzeczywistości, po raz pierwszy opowiada tak osobistą historię: o rodzinie, dorastaniu w Bolton, karierze nauczyciela, związkach z Francją i Polską, samochodach, futbolu, trudnych decyzjach, odważnych celach. Wszystko w charakterystycznym, erudycyjnym Daviesowym stylu - pełnym anegdot i z szerokim tłem historycznym, a także z ostrym realizmem - bez grama idealizacji, za to ze szczyptą angielskiego humoru.

Opinie

Sprawdź się

Jakie wydarzenie artystyczne zainaugurowało działanie Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu?