stat

Spotkanie z Małgorzatą Sobczak

26 maja w internetowych progach Sopoteki odbędzie się pierwsze organizowane przez Bibliotekę Sopocką wydarzenie z cyklu Sopot 1901 - 2021 inaugurującego obchody 120-lecia Sopotu. Spotkanie z pisarką Małgorzatą Oliwą Sobczak poświęcone zostanie najnowszemu i zarazem ostatniemu tomowi mrocznej trójmiejskiej trylogii Kolory zła.

Jaką rolę odegra w Bieli Sopot? Czy ze zbrodnią mu do twarzy? Na te i inne pytania usłyszą Państwo odpowiedź już niedługo. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Blaim-Gnatiuk.

O książce
Pewnego zimowego poranka z okna sopockiej kamienicy skacze studentka prawa. Ślady na jej ciele wskazują, że przed śmiercią młoda kobieta była krępowana i duszona. Na miejsce zdarzenia przybywa prokurator Leopold Bilski, który po sprawie w Kartuzach wrócił do Trójmiasta. Tropy wiodą do środowiska nocnych klubów, które kryją mroczne pragnienia i tajemnice głęboko osadzone w przeszłości.

O autorce
Mieszkanka Sopotu. Na co dzień zajmuje się badaniami naukowymi oraz pracami rozwojowymi w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Ukończyła kulturoznawstwo i dziennikarstwo. Jest członkinią Stowarzyszenia Kochamy Żuławy.

W 2015 roku opublikowano jej pierwszą książkę postmodernistyczną baśń Mali, Boli i Królowa Mrozu. W swoich utworach łączy nurt egzystencjalny z realizmem magicznym. Inspiruje się twórczością autorów takich jak Julio Cortázar i Majgull Axelsson. Natchnienie czerpie z muzyki, bez której nie wyobraża sobie życia.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najdłuższy festiwal teatralny w Trójmieście to:

 

Najczęściej czytane