• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie twórców kalendarza ZE słów

Spotkanie duetu artystycznego "Twożywo", Mariusza Libla i Krzysztofa Sidorka z Karoliną Vysatą.

mar 30

czwartek, godz. 16:30 - 18:00

Wstęp wolny
mar 30

czwartek, godz. 18:30

Gdańsk,
bilety 15 zł
Grupa artystyczna powołana w 1995 roku, pierwotnie pod nazwą Pinokio. W ostatnim, dwuosobowym składzie Krzysztof Sidorek (ur. 1976) i Mariusz Libel (ur. 1978). Grupa Twożywo istniała w latach 1998-2011. Interesuje ich przede wszystkim przestrzeń publiczna traktowana jako płaszczyzna komunikacji społecznej. Ich prace opierają się na grach słownych i prostej grafice. Twożywo inspiruje się konstruktywizmem, pop artem, futuryzmem, reklamą, poezją konkretną. Swoje prace z zasady prezentują w przestrzeni publicznej, by z przekazem móc dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców.

Metody i media, które wykorzystują szablony, vlepki, plakaty i wielkoformatowe murale skierowane są do przypadkowych przechodniów i spacerowiczów, ale też ilustracje prasowe i filmy animowane adresowane do internautów, traktując internet jako równie istotny obszar przestrzeni publicznej co miejska ulica. Ich prace stanowią komentarz do rzeczywistości. W 2006 roku otrzymali Paszport Polityki w kategorii sztuki wizualne za sztukę łączącą w nowatorski sposób słowo z obrazem, za śmiałe wkraczanie ze swymi pracami tam, gdzie sztuka dotychczas nie docierała. Archiwum grupy dostępne jest w internecie. http://www.twozywo.art.pl/

Na spotkaniu zaprezentowany zostanie kalendarz ZE słów. Twórcy opisują go następująco:
"Kalendarz ZE słów, które przebrały się za liczebniki. Litery pozbawione rygoru cyfr opisują trzysta sześćdziesiąt pięć niecodzienności. Twożywo numeracji jest budulcem fabuły na każdy dzień zrywaj ją codziennie, a popłynie międzysłowie. Taka przygoda z liczbami na czas, który masz."
Zapraszamy w niedzielę, o godzinie 15.00 na spotkanie twórców w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  15 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
Wstęp na wydarzenie w cenie biletu na wystawę.

Opinie

Sprawdź się

Teatr Leśny w Gdańsku zlokalizowany jest