stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spotkanie autorskie z Kubą Witkiem i Kingą Eysturland

Zapraszamy na wydarzenie w ramach 3. Nordic Focus Festival 2018: Spotkanie autorskie z Kubą Witkiem i bohaterką filmu Faroe Way Kingą Eysturland - prowadzenie Marta Maciejewska.

Kuba Witek - filmowiec, podróżnik, autor książek, urodzony w 1983 roku w Krakowie, wychowywał się w Kielcach. Absolwent University of Central Lancashire w Preston. Miłośnik Północy, odwiedził Szwecję i Norwegię, a na Islandii był sześciokrotnie. Wędrował po największym lodowcu Vatnajökull, zwiedzał jaskinie lodowe i wspinał się na najwyższy islandzki szczyt.

Objechał wyspę trzykrotnie. Pierwszy raz w 2016 roku podczas samotnej podróży na dwóch kołach, którą później opisał w książce - Ring Road: Dookoła Islandii na rowerze. Drugi raz latem 2017 roku, by nakręcić swój pierwszy film dokumentalny - ISOLAND. Trzeci, wraz z początkiem zimy w 2018, realizując krótki-metraż Pod Wiatr, o samotnej wyprawie rowerowej Mariusza Wolskiego przez zimową Islandię.
 


Źródło: http://www.faroeway.pl

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Czy w obecnej siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, w czasach powojennych, prowadzona była działalność sportowa?