Wiadomości

stat

Spędźcie ciekawie pierwszy weekend ferii

Na warsztatach w EduFun dzieci będą się bawić i uczyć.
Na warsztatach w EduFun dzieci będą się bawić i uczyć. mat. Centrum EduFun

Rozpoczęły się ferie. Dzieciaki pewnie nie mogły się już ich doczekać, ale dla rodziców to przede wszystkim konieczność zorganizowania dzieciom czasu wolnego. Znajdźcie dla dzieci czas w ten weekend i wybierzcie się w jedno z proponowanych miejsc.Bierzesz urlop w ferie, by spędzić z dzieckiem więcej czasu?

tak, praktycznie zawsze 27%
czasami mi się uda 19%
raczej nie, zazwyczaj nie mam takiej możliwości 35%
nie, na co dzień spędzamy wystarczająco dużo czasu 19%
zakończona Łącznie głosów: 62
Jeśli wyjeżdżacie na urlop lub wysyłacie maluchy na obozy zimowe, macie problem z głowy. Jeśli jednak zostajecie w mieście, musicie się postarać, żeby maksymalnie urozmaicić dzieciom ten czas. Na szczęście jest wiele ciekawych wydarzeń w Trójmieście, które sprawią, że dzieci nie będą się nudziły w ferie. Przeczytacie o nich w tym artykule.

Oczywiście wszystkie formy aktywności na świeżym powietrzu są świetnym pomysłem na spędzenie razem czasu, zwłaszcza, że w końcu zaczęła się prawdziwa zima. Spadł śnieg, który się szybko nie roztopi, więc jest szansa na np. na pojeżdżenie na nartach. Można też pójść z dzieckiem na sanki na pobliską górkę lub na dłuższy spacer do lasu. Warto wziąć z sobą termos z gorącą herbatą i coś małego do przekąszenia, urządzicie sobie prawdziwy zimowy piknik.

Jeśli nie lubicie marznąć i wolicie rozrywkę pod dachem, możecie się na przykład wybrać do teatru. Bardzo ciekawą propozycję dla najmłodszych dzieci (w wieku 1-4 lat) przygotował Teatr Miniatura. To pierwszy raz, kiedy aktorzy teatru zagrają dla tak małych, czyli tak dużo wymagających widzów. O spektaklu "Afrykańska przygoda" przeczytacie więcej tutaj. Premiera odbędzie się w sobotę, o godz. 16. Bilety: 12-15 zł.

Cały rok 2011 trwały Obchody Roku Jana Heweliusza, a w ostatnich dniach stycznia zostaną ostatecznie podsumowane i zamknięte. W ramach obchodów będzie to ostatnia szansa na bliższe spotkanie z Heweliuszem. Dla dzieci i ich rodziców przygotowano plenerową grę planszową (dla tych, co się zimna nie boją). Dzieci i młodzież wcielą się w rolę pionków i będą mieli za zadanie przesuwać się po wielkiej planszy do celu. Ale będą mogli się ruszyć dopiero, kiedy odpowiedzą na pytania związane z życiem i pracą Jana Heweliusza. Gra rozpoczyna się o godz. 12 w niedzielę, na Długim Targu (od ul. Kramarskiej do Kuśnierskiej zobacz na mapie Gdańska). Będzie można w nią grać do godz. 15.00. Wstęp bezpłatny.

Ale to jeszcze nie wszystko w tym temacie. W sobotę, w Centrum Hewelianum (ul. Gradowa 6 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się wyjątkowa impreza urodzinowa. 401. urodziny obchodziłby sam Jan Heweliusz i z tej okazji odbędą się w Kaponierze Południowej warsztaty plastyczne dla najmłodszych oraz pokaz popularnonaukowy, podczas którego przeniesiecie się do obserwatorium Heweliusza i dowiecie się jakiego sprzętu używał do obserwacji nieba. Dla dzieci są przewidziane upominki. Bilety: 8 zł normalny i 6 zł ulgowy.

Mali odkrywcy będą mogli w Gdyni wybawić się do woli - w sobotę oraz w niedzielę w EduFun (ul. 10 lutego 21/2 zobacz na mapie Gdyni) od godz. 11.00 co godzinę będą mogli wziąć udział w bardzo ciekawych warsztatach. Będą to: Oto moje DNA!, Obślizgły glut, Kryminalistyka - i tak Cię znajdę!, Wybuchowe gejzerki, Prawdopodobieństwo - czy je pokonasz? oraz zaczynające się o godz. 16 warsztaty: Potęga elektryczności. Może i dla dorosłych warsztaty pt. "Obślizgły glut" nie brzmią ani ciekawie, ani apetycznie, ale dzieciom te zajęcia powinny się bardzo spodobać. Mnie przekonuje fakt, że przy okazji maluchy dowiedzą się takich rzeczy, jak czym jest substancja żelowa, co to jest ciało stałe i czym są atomy.

W niedzielę
, również co godzinę, od godz. 10 do 15 odbędą się z kolei warsztaty (w kolejności): Potęga elektryczności, Kryminalistyka - i tak Cię znajdę!, I tak Was znajdę, bakterie!, Skąd się biorą wielkie bańki mydlane?, Świat ukrytych substancji, Obślizgły glut oraz Oto moje DNA!. Po zajęciach kryminalistycznych możecie się spodziewać, że dziecko będzie zbierało odciski waszych palców ze szklanek lub co gorsza - nauczy się stawiać niewygodne pytania. Trudno, czego się nie robi dla dobra naszych dzieci, którym w tym wypadku jest rozwijanie nowych umiejętności. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 5-go roku życia. Na zajęcia trzeba się zapisać: centrumedufun@gmail.com, wstęp: 12-15 zł od dziecka.

Opinie (17) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29

maja

Kino Plenerowe i Samochodow... Sopot, Opera Leśna

Rozrywka

Dobry po imprezie oraz na duży głód. Kebab - gdzie najlepszy?
Kebab - gdzie najlepszy w Trójmieście?

Kulinaria

Dobry po imprezie oraz na duży głód. Kebab - gdzie najlepszy?
Kebab - gdzie najlepszy w Trójmieście?

Sprawdź się

Patronką którego trójmiejskiego teatru jest Agnieszka Osiecka?