• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu | Wrzeszcz szlakiem kobiet

Bohaterkami spaceru będą założycielki stowarzyszeń i ruchów społecznych, przedsiębiorczynie, pedagożki i aktywistki. Poznamy życiorysy znanych i mniej znanych wrzeszczanek: Anny Tuschinski - pionierki ruchu esperanckiego w Gdańsku, Almy Richter - polityki i senatorki WMG, Janiny Jarzynówny - Sobczak założycielki Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Anny Walentynowicz - opozycjonistki i działaczki społecznej. Trasę spaceru wyznaczą nam miejsca i obiekty związane z działalnością i życiem mieszkanek Wrzeszcza.

paź 7

sobota, godz. 15:00

Gdańsk, róg ul. Gnilnej i ul. Rajskiej
Wstęp wolny
paź 25

środa, godz. 17:50

Gdańsk Oliwa, koniec ul. Tatrzańskiej,...
bilety 20-30 zł
20 sierpnia: Wrzeszcz szlakiem kobiet
Start spaceru: skwer bohaterskiego Mariupola (ul. Matki Polki i Partyzantów), godz. 11.00

Prowadzenie spaceru:
Natalia Koralewska
- współzałożycielka Fundacji Palma, kuratorka i animatorka kultury, absolwentka filozofii i Gedanistyki na Uniwersytecie Gdańskim oraz Krytyki Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu
to wakacyjny cykl wędrówek przez wybrane kwartały jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska. Zapraszamy na trzeci sezon! Podczas dziewięciu spacerów przybliżymy najciekawsze miejsca Wrzeszcza i ich historię. Wskażemy najbardziej wartościowe obiekty architektoniczne oraz zapoznamy z losami słynnych wrzeszczanek i wrzeszczan. Chcemy, aby nasze spacery pomogły zrozumieć jak historia dzielnicy wpłynęła na przestrzeń, w której żyjemy.

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki, pasjonatów i pasjonatki historii Wrzeszcza, osoby chcące aktywnie i ciekawie spędzić czas w bliskiej odległości od domu, a także turystów i turystki poszukujących w Gdańsku alternatywnych wycieczek.

Spacery odbywają się w weekendy i są będą biletowane - dla uczniów/studentów oraz osób z generacji 60+ przewidziana jest pula biletów zniżkowych.

Organizatorem spacerów jest Fundacja Palma.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Normalne: 25 zł
Zniżkowe dla uczniów/studentów i generacji +60: 15 zł*

KUP BILET: https://fpalma.pl/kategoria-produktu/bilety/

*wpisz kod zniżkowy: student / +60 podczas zakupu online
Do zniżki upoważnia legitymacja (1 legitymacja = 1 bilet zniżkowy). Dokument należy okazać podczas sprawdzania biletów przed spacerem. Uwaga: liczba biletów zniżkowych jest ograniczona!

Opinie

Sprawdź się

Ile miejsc na widowni liczy rozbudowana Duża Scena Teatru Muzycznego w Gdyni?