• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Gdańsk - sekretny spacer po Wrzeszczu

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad ukrytymi tajemnicami Gdańska Wrzeszcza? Dołącz do naszego wyjątkowego spaceru z autorką książki "Sekrety Wrzeszcza i Oliwy" - Joanną Raftopulos. Razem odkryjemy fascynujące historie, architektoniczne skarby i ciekawostki Wrzeszcza Górnego. Trasa inspirowana jest miejscami z książki, a niezwykłe opowieści usłyszycie z ust autorki!

Podczas spaceru dowiesz się o początkach Radia Gdańsk i zobaczysz jego siedzibę, gdzie duch dziennikarstwa nadal tętni życiem. Poznasz historię Teatru Miniatura i odkryjesz jego powiązania z legendarnym teatrem Bim-Bom. Kto wie, może uda nam się zajrzeć za kulisy? Opowiemy co nieco o gdańskich tramwajach, które do dziś przemierzają Wrzeszcz. Po drodze odwiedzimy Politechnikę Gdańską, gdzie historia nauki splata się z architekturą. Wejdziemy na owianą mroczną historią Górę Szubieniczną, skąd rozciąga się malowniczy widok na Zatokę Gdańską. Nie zabraknie miejsc nostalgicznych i z ognistą historią w tle. Nie przegapcie tej okazji!

Asia Raftopulos
Przewodniczka po Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Absolwentka historii i archeologii, która aktualnie zgłębia wiedzę o Gdańsku na studiach podyplomowych. Przez lata związana z trójmiejskimi instytucjami kultury, gdzie odpowiadała za projekty edukacyjne. Autorka książki Sekrety Wrzeszcza i Oliwy. Jej największą pasją są wyprawy rowerowe, zarówno te bliskie, po regionie pomorskim, jak i dalekie, z naciskiem na trasy górskie.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    37 zł
Bilety można zakupić online na naszej stronie oraz w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej w Gdańsku - ul. Wały Jagiellońskie 2a

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Czego symbolem jest choinka?