• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu | Miasto Ogród we Wrzeszczu

Nieopodal Politechniki Gdańskiej w latach 1896-1897 powstała pierwsza kolonia robotnicza. Teren ten funkcjonuje jako historyczny dowód socjalistycznej myśli urbanistycznej, a zespół budynków został wpisany do rejestru zabytków. Do dziś zachowuje swój unikalny i wyjątkowy w skali dzielnicy klimat. Zapraszamy na spacer po tym jednym z niewielu założeń w Gdańsku, gdzie z bliska możemy przyjrzeć się idei miasta ogrodu.

w każdą środę (do 27.09), godz. 09:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Miasto Ogród we Wrzeszczu (Kolonia Abbega)
Start spaceru: główne wejście na Politechnikę Gdańską, godz. 11.00

Prowadzenie spaceru:
Michał Ślubowski
- historyk, przewodnik, twórca strony Gedanarium, autor książek o gdańszczankach "Czarownice, mieszczki, pokutnice" oraz "Proszarki, celebrytki i święte"

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu
to wakacyjny cykl wędrówek przez wybrane kwartały jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska. Zapraszamy na trzeci sezon! Podczas dziewięciu spacerów przybliżymy najciekawsze miejsca Wrzeszcza i ich historię. Wskażemy najbardziej wartościowe obiekty architektoniczne oraz zapoznamy z losami słynnych wrzeszczanek i wrzeszczan. Chcemy, aby nasze spacery pomogły zrozumieć jak historia dzielnicy wpłynęła na przestrzeń, w której żyjemy.

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki, pasjonatów i pasjonatki historii Wrzeszcza, osoby chcące aktywnie i ciekawie spędzić czas w bliskiej odległości od domu, a także turystów i turystki poszukujących w Gdańsku alternatywnych wycieczek.

Spacery odbywają się w weekendy i są będą biletowane - dla uczniów/studentów oraz osób z generacji 60+ przewidziana jest pula biletów zniżkowych.

Organizatorem spacerów jest Fundacja Palma.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Normalne: 25 zł
Zniżkowe dla uczniów/studentów i generacji +60: 15 zł*

KUP BILET: https://fpalma.pl/kategoria-produktu/bilety/

*wpisz kod zniżkowy: student / +60 podczas zakupu online
Do zniżki upoważnia legitymacja (1 legitymacja = 1 bilet zniżkowy). Dokument należy okazać podczas sprawdzania biletów przed spacerem. Uwaga: liczba biletów zniżkowych jest ograniczona!

Opinie

Sprawdź się

W którym roku odbyła się pierwsza polska edycja zawodów Red Bull Air Race?