• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Śladowisko | Spotkania performatywne

Gdańsk Miasto Literatury zaprasza 29 czerwca na Spotkania performatywne "Śladowisko".

A gdyby tak stworzyć państwo miasto kapsułę ratunkową! Co gdyby w tej przestrzeni zaczęły obowiązywać zupełnie inne nowe prawa i przyzwyczajenia? Gdyby np. współcześni poeci stali się celebrytami, uduchowione programy przejęłyby cały telewizyjny PrimeTime, a od złotych przycisków YouTube profesorom humanistycznych uczelni urywały się półki?

Czy można znaleźć panaceum na współczesne lęki i coraz większe rozstrojenie psychiczne? Śladowisko to zabawa w poszukiwanie. Jest bardzo serio i przez to może bawić. Jest bardzo z przymrużeniem oka i dlatego może przerażać. Zapraszamy do uczestniczenia w wydarzeniu i odnalezieniu śladu, odpowiedzi, pytania, błysku, oddechu

Spotkania performatywne przy Długiej 35 w Gdańsku to próba znalezienia nowego formatu prezentacji literackiej. Lektura prywatna pozostaje najbardziej oswojoną konwencją spotkania z zapisaną opowieścią, ale to publiczna prezentacja tekstu tworzy sytuację społeczną, która pozwala doświadczyć go inaczej. Charakter tej odmienności trudno zdefiniować. Stąpamy po granicy tego, co prywatne, i tego, co wspólne.

Materiał do naszych spotkań wybieramy przekornie. Tym razem sięgniemy po poezję, a punktem wyjścia czytania będą wiersze trójmiejskich współczesnych poetów.
---
Reżyseria i dramaturgia: Mariusz Babicki
Wybór tekstów poetyckich: Wojciech Boros

Muzyka: Michał Wandzilak
Scenografia/kostiumy: Monika Ostrowska
Wizualizacje: Łukasz Boros

Aktorzy:
Dorota Androsz
Aleksandra Szurgot
Jan Sielicki
Julia Iwaniuk
Kinga Olszańska
Łukasz Kamiński 
 

Opinie

Sprawdź się

Jaką inicjatywę łączącą kulturę z przestrzenią miasta wymyślił i koordynuje związany z Klubem Plama Szymon Wróblewski?