stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Recepta w Starej Aptece: Paco Bezerra

W poniedziałek, 14 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się druga odsłona Recepty w Starej Aptece, której gościem będzie Paco Bezerra, hiszpański dramatopisarz młodego pokolenia, którego głośny na świecie dramat EL PEQUEÑO PONI (LITTLE PONY) miał w grudniu polską prapremierę w Teatrze Wybrzeże.

Sztuka opowiada historię chłopca, Timmy'ego, który pada ofiarą szkolnej przemocy. Powodem jest jego ulubiony plecak z kucykami z kreskówki MY LITTLE PONY. Rodzice stają przed dylematem: respektować wybory chłopca czy poddać się presji społecznej. Z Bezerrą porozmawiamy nie tylko o odbiorze jego sztuk za granicą, czy hiszpańskim teatrze i dramacie współczesnym, lecz także nie unikniemy tematów politycznych, jak choćby separatystycznych ruchów Katalonii czy właśnie problemu braku tolerancji w szkole. Spotkanie z dramatopisarzem poprowadzi Michał Kurkowski, z hiszpańskiego tłumaczyć będzie Michał Derlatka. Wstęp wolny.

Paco Bezerra (ur. 1978) - jeden z najbardziej znaczących współczesnych autorów na hiszpańskiej scenie teatralnej. Jego sztuki są wystawiane na całym świecie. Laureat wielu nagród, m.in. Hiszpańskiej Narodowej Nagrody Dramatycznej (2009), Nagrody Pedro Calderóna de la Barki (2007), a także nagrody Eurodram (2014). Dramatopisarz odebrał edukację aktorską w William Layton Theatre Laboratory w Madrycie. Jest również absolwentem studiów teatralnych i dramaturgicznych w Królewskiej Szkole Sztuki Dramatycznej w Madrycie, gdzie obecnie prowadzi zajęcia ze studentami. Do jego najbardziej znaczących sztuk należą: THE LITTLE PONY, GROOMING, INSIDE THE EARTH, MR YE LOVES DRAGONS, LULU, FEDRA, THE HOLIDAYS START NOW, THE SCHOOL OF DISOBEDIENCE AND VENTAQUEMADA.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij