stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Prymityw Band: premiera wideoklipu

"Plama" Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk) ma zaszczyt zaprosić na promocję tomu wierszy Tomasza Lipi Lipskiego pt. "Prymityw".

koncerty w Trójmieście


W programie: premierowy pokaz wideoklipu do utworu pt. "Dżuma" oraz koncert zespołu Prymityw Band w składzie:
Tomasz Lipi Lipski - wokal, jembe
Maria Chmielarz Podejko - flety
Arek Ignaciuk - gitara
Max Szwoch - video

Książka "Prymityw" jest czwartym autorskim tomikiem wierszy autora. Wydana została dzięki Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury w 2018 r. Tomik jest wzbogacony ilustracjami autora oraz napisany jego autorską czcionką. Za edycję książki odpowiada artystka, pracownik ASP w Gdańsku, Edyta Majewska. Projekt ten powstał z okazji 25-lecia działalności artystycznej Tomasz Lipskiego. Zawiera wiersze autora z ostatnich kilkunastu lat.

Tomasz Lipski - ur. w Gdańsku. Poeta, muzyk, animator kultury. Członek Zarządu Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki "Jeden Świat" w Sopocie, w którym prowadził spotkania i warsztaty poetyckie. Członek zespołu Ikenga Drummers oraz współzałożyciel zespołu Lipi & Czemuś, z którym wydał płytę "Więzień miłości".

Ma na swoim koncie cztery książki poetyckie. Publikował w prasie lokalnej oraz w pismach literackich w kraju. Jest laureatem wielu konkursów poetyckich.

Przez kilka lat prowadził audycje autorskie w radiowęźle w Areszcie Śledczym. W 2014 roku wydał dzięki dofinansowaniu Służby Więziennej w Gdańsku, antologię poezji osób osadzonych w Areszcie Śledczym w Gdańsku p.t. "Powiew wolności.

W 2015 r. otrzymał wyróżnienie nagrodą ufundowaną przez POLCUL- Jerzy Boniecki Foundation, za wieloletnią działalność na rzecz animacji kultury w środowisku lokalnym Trójmiasta i propagowanie polskiej kultury za granicą.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Główna siedziba Muzeum Narodowego przy ul. Toruńskiej 1 znajduje się w gmachu należących niegdyś do: