stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Prymityw Band: premiera wideoklipu

"Plama" Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk) ma zaszczyt zaprosić na promocję tomu wierszy Tomasza Lipi Lipskiego pt. "Prymityw".

koncerty w Trójmieście


W programie: premierowy pokaz wideoklipu do utworu pt. "Dżuma" oraz koncert zespołu Prymityw Band w składzie:
Tomasz Lipi Lipski - wokal, jembe
Maria Chmielarz Podejko - flety
Arek Ignaciuk - gitara
Max Szwoch - video

Książka "Prymityw" jest czwartym autorskim tomikiem wierszy autora. Wydana została dzięki Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury w 2018 r. Tomik jest wzbogacony ilustracjami autora oraz napisany jego autorską czcionką. Za edycję książki odpowiada artystka, pracownik ASP w Gdańsku, Edyta Majewska. Projekt ten powstał z okazji 25-lecia działalności artystycznej Tomasz Lipskiego. Zawiera wiersze autora z ostatnich kilkunastu lat.

Tomasz Lipski - ur. w Gdańsku. Poeta, muzyk, animator kultury. Członek Zarządu Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki "Jeden Świat" w Sopocie, w którym prowadził spotkania i warsztaty poetyckie. Członek zespołu Ikenga Drummers oraz współzałożyciel zespołu Lipi & Czemuś, z którym wydał płytę "Więzień miłości".

Ma na swoim koncie cztery książki poetyckie. Publikował w prasie lokalnej oraz w pismach literackich w kraju. Jest laureatem wielu konkursów poetyckich.

Przez kilka lat prowadził audycje autorskie w radiowęźle w Areszcie Śledczym. W 2014 roku wydał dzięki dofinansowaniu Służby Więziennej w Gdańsku, antologię poezji osób osadzonych w Areszcie Śledczym w Gdańsku p.t. "Powiew wolności.

W 2015 r. otrzymał wyróżnienie nagrodą ufundowaną przez POLCUL- Jerzy Boniecki Foundation, za wieloletnią działalność na rzecz animacji kultury w środowisku lokalnym Trójmiasta i propagowanie polskiej kultury za granicą.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Sołdek jako statek-muzeum zacumowany jest na stałe...?